Domáce Kauzy Politika Spoločnosť

Polícia sa pokúša „sprocesniť“ nahrávku Gorila. Výsledky majú byť čoskoro

Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Polícia prehodnocuje stopy v kauze Gorila vrátane uniknutej nahrávky a snaží sa ich „sprocesniť“, aby boli použiteľné. Na tlačovej konferencii to uviedol prezident Policajného zboru Milan Lučanský, ktorý očakáva výsledky v blízkej budúcnosti.

 

Podľa Lučanského netreba očakávať „veľké veci“, keď má tím Gorila čerstvo zmenené vedenie po odchode vedúceho tímu Lukáša Kyselicu. Dodal však, že sa kapacitne posilnil o vyšetrovateľov a analytikov a nemá problém ho rozšíriť ďalej a dodať aj materiálno-technické zabezpečenie v prípade potreby. „Všetci dobre vieme, že v niektorých prípadoch hrozia aj premlčania,“ pripomenul Lučanský.

Nahrávka Gorila mala vzniknúť v byte na Vazovovej ulici v Bratislave. Analytický spis z nahrávky zverejnil anonym v decembri 2011, má zachytávať rozhovor medzi spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom a politikmi o províziách v štátnych obchodoch v rokoch 2005 a 2006. Na nahrávke má byť aj Robert Fico v konšpiračnom byte.

Nahrávku Gorily našla polícia v decembri 2018 v dome obvineného z vraždy Jána Kuciaka, Mariana Kočnera. Jej autenticitu potvrdil pre viaceré médiá odchádzajúci šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Lukáš Kyselica.