Domáce Kauzy

Vražda, ktorá šokovala Slovensko. Polícia ukončila vyšetrovanie, žiada obžalobu 16-ročnej Judity

Práve tu sa stal ohavný čin. Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

ŽILINA – Všetko je nakoniec inak. Polícia ukončila vyšetrovanie vraždy zo sídliska Vlčince v Žiline, ktorá otriasla celým mestom. Len 16-ročný Tomáš prišiel o život zo zatiaľ verejnosti neznámych príčin. Dobodať ho pritom mala jeho kamarátka Judita (16). Vyšetrovanie prípadu je ukončené. 

“Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Žiline návrhom na podanie obžaloby ukončil vyšetrovanie obzvlášť závažného zločinu vraždy, z ktorého je obvinená 16 ročná Žilinčanka. Spis predložil dozorujúcemu prokurátorovi,” informuje polícia na sociálnej sieti. Všetko pritom zo začiatku vyzeralo inak. Mladistvá Judita totiž spočiatku tvrdila, že ich oboch napadla tretia osoba.

Falošné indície zamotali hlavu celému mestu

Ohavný skutok sa stal ešte v máji. Spočiatku sa pritom na verejnosti hovorilo o tom, že dvojicu kamarátov napadol odpočtár energie. Aspoň to tvrdila dievčina, ktorá skončila s hlbokými reznými ranami. Jej kamarát však incident neprežil.

Polícia však počas vyšetrovania vylúčila prítomnosť tretej osoby. Neskôr mali v byte dievčaťa pod jej oblečením objaviť vražednú zbraň. Podľa portálu nastope.sk sa v Juditinej detskej izbe v komode mal nájsť kuchynský nôž s čiernou rukoväťou s čepeľou dĺžky 185 mm. To, že ide o vražednú zbraň, majú potvrdzovať krvavé stopy na ňom. Z výsledkov DNA bolo údajne preukázané, že krv na noži patrí Judite a Tomášovi.

Verziu o napadnutí odpočtárom mala polícii prezentovať samotná Judita. Tvrdila, že ju mal muž v červených montérkach sledovať už zo zastávky a dostať sa do domu. Následne mal zazvoniť pred bytom, kde bola Judita s Tomášom. Juditu sa mal pokúsiť znásilniť a Tomáš ju mal brániť.

Novinárom takto pretlmočil informácie sused, ktorý mal o tejto verzii údajne počuť hovoriť policajta. Verzia o odpočtárovi sa rozšírila rýchlosťou blesku. Verejnosť však zaujalo, že polícia po mužovi nevyhlásila pátranie. O pár dní sa zistilo prečo. Polícia z vraždy obvinila mladistvú Juditu.

Tá však hovorí o svojej nevine. Nový Čas zistil, že Judita najskôr pred políciou mlčala. Neskôr však hovorila o nedorozumení. „To, čo sa stalo, je jedno veľké nedorozumenie, neviem, ako k tomu došlo. Tomáš bol môj najlepší kamarát a je mi to všetko neskutočne ľúto,” tvrdila údajne vyšetrovateľovi. Zároveň vraj pred súdom, ktorý ju poslal za mreže povedala, že nemá skúsenosti s alkoholom ani s drogami. Testy na bežné drogy však vraj u nej neboli pozitívne.

Prekvapivý nález otca Judity

Podľa informácii portátu Nastope.sk našiel otec obvinenej v byte, kde sa stala vražda, ďalší nôž. Ten zabezpečili kriminalisti ako ďalší dôkaz. Otec obvinenej zároveň podľa portálu ponúkol ako záruku až 30-tisíc eur. Sudca však ponechal Juditu za mrežami.

Portál zároveň z prostredia vyšetrovania zistil, že obhajca obvinenej Rastislav Otruba pred vyšetrovateľmi spochybňoval ich obhliadku miesta činu. Do karát mu hrá najmä nájdenie druhého noža. Spochybňuje tiež, že by mladistvá Judita mohla byť dostatočne silná na to, aby dobodala človeka.

Poukazoval na to, že Judita je dievča vo veku 16-rokov, štíhlej postavy a vzhľadom na jej telesnú schránku nie je možné, aby bola schopná viesť útok tak intenzívne a s takou razanciou, ako je to uvedené v predbežnej pitevnej správe. Spôsob, akým bol útok vedený, rozsah poranení, ich počet i intenzita podľa obhajcu nasvedčujú tomu, že útok mohla viesť iba viac fyzicky disponovaná osoba.

 

Mohlo by vás zaujímať: