Regióny Prešov Levoča

Polícia upozorňuje na obmedzenia počas Levočskej púte

Ilustračné foto. Zdroj: TASR / Milan Kapusta

LEVOČA – Polícia upozorňuje na dopravné obmedzenia počas Levočskej púte.  Osobitný dopravný režim sa začne v sobotu (1. 7.) v čase o 6.00 h a ukončenie sa predpokladá v nedeľu (2. 7.). V meste budú uzatvorené ulice Športovcov, Ovocinárska, Sadová, Kláštorská, Košická a Nám. Majstra Pavla.

“K čiastočnému obmedzeniu cestnej premávky dôjde na ceste III/3225, kde v dopravnom smere od Levočskej doliny do mesta Levoča v úseku od križovatky s miestnou komunikáciou Ulice V. Greschika po križovatku s Ulicou Športovcov bude pravý jazdný pruh vyhradený na parkovanie autobusov,” priblížila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

V čase konania púte budú v meste posilnené spoje mestskej hromadnej dopravy a bude zabezpečená kyvadlová doprava medzi železničnou stanicou a Sadovou ulicou, kde je prístup k chodníku na Mariánsku horu. “Všetky verejné parkoviská a záchytné parkovacie plochy budú vyznačené dočasným dopravným značením. Na starom ihrisku v lokalite Potočnej ulice bude vytvorené a označené záchytné parkovisko pre návštevníkov púte,” doplnila Ligdayová.
Polícia žiada všetkých účastníkov púte, aby prednostne využili služby hromadnej prepravy. “Účastníkov cestnej premávky vyzývame na zvýšenú opatrnosť a dôsledné dodržiavanie pokynov príslušníkov polície, ako aj organizátorov podujatia,” dodala Ligdayová.