Regióny Trnava

Polícia v Trnavskom kraji riešila viacero podnetov v súvislosti s voľbami

Policajti dohliadajú na voľby v Trnavskom samosprávnom kraji Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

TRNAVA – Polícia v Trnavskom kraji riešila počas dňa viacero podnetov, ktoré boli nahlásené v súvislosti s prebiehajúcimi voľbami. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti s tým, že na voľby v kraji dohliada viac ako 400 policajtov.

“V blízkosti volebných miestností v Trnave prebieha petícia. Nahlásené boli dva podnety od občanov týkajúce sa petície. Protiprávne konanie ani ovplyvňovanie volieb nebolo zo strany aktivistov zistené,” uviedla polícia.

Polícia preverila v Seredi podnet, ktorý súvisel s činnosťou dvoch študentiek. Po preverení bolo zistené, že ide o dobrovoľný povolebný prieskum. V meste Šamorín mal muž robiť pred volebnou miestnosťou rozruch, správať sa hlučne, ale hliadka udalosť pri kontrole nepotvrdila.

Policajti dohliadajú na voľby v Trnavskom samosprávnom kraji Zdroj: Facebook/Polícia SR – Trnavský kraj

V obci Sokolovce v okrese Piešťany polícia prijala hovor, kde žena upozornila na možné používanie pier, ktoré sa dajú vygumovať. “Aj tento podnet polícia preverila a používanie pier, ktoré by sa dali vygumovať alebo zmyť, sme nezistili,” uviedla polícia.

“Policajti boli privolaní do volebnej miestnosti, v meste Piešťany, kde 49-ročná žena dostala obálku, na ktorej chýbal štátny znak. Oznamovateľku sme vypočuli a zadokumentovali ako priestupok proti poriadku v správe,” informovala polícia.

O pomoc žiadal políciu aj muž v meste Holíč, ktorý tvrdil, že žena sa nemôže zúčastniť volieb, lebo nie je zapísaná v zoznamoch. “Policajti situáciu na mieste vo volebnej miestnosti preverili a osobám vysvetlili, že hoci má na Slovensku prechodný pobyt, stále je občiankou Českej republiky a volebné právo sa ňu nevzťahuje,” uviedla polícia.