Polícia vyšetruje prehrešky nezodpovedných Slovákov. Za pár dní riešili stovky prípadov

BRATISLAVA – Policajtmi bolo od 13. marca zrealizovaných viac ako 250 prípadov v súvislosti s mimoriadnou situáciu na Slovensku a šírením nového koronavírusu. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Porušenie lekárom stanovej karantény odhalili policajti v 149 prípadoch. Priestupky boli podľa polície odstúpené príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ). Polícia taktiež zistila porušenie zákazu otvorených reštaurácií či barov v 101 prípadoch. „Boli odstúpené na RÚVZ, ktorý je oprávnený ich prejednať a sankcionovať,“ poznamenala polícia.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) Banská Bystrica začalo v jednom prípade trestné stíhanie vo veci šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby, uvádza polícia. V jednom prípade bol realizovaný priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Podozrenie z trestného činu rieši KR PZ Nitra.

Policajti pripomínajú, že v prípade šírenia poplašnej správy je potrebné zohľadniť aj priťažujúcu okolnosť. Tou je šírenie poplašnej správy za živelnej pohromy alebo inej mimoriadnej udalosti. „Toto má vplyv na výmeru trestnej sadzby,“ hovorí polícia. Dodáva, že priťažujúca okolnosť sa vzťahuje na každého páchateľa, akéhokoľvek trestného činu, ktorého sa dopustil od 12. marca, keď bola vládou vyhlásená mimoriadna situácia na území Slovenska.

Viac o téme: bary, karanténa, koronavírus, mimoriadna situácia, polícia, poplašné správy, porušenie, prehrešky, priestupky, prípady, Regionálny úrad verejného zdravotníctva, reštaurácie, šírenie, Slováci, vyšetrovanie, zatvorenie

Súvisiace články