Regióny Bratislava

Táto predpoveď vás poteší: Pomerne teplé počasie bude pokračovať aj v ďalších dňoch

Zdroj: Archív/Peter Korček

BRATISLAVA – Pomerne teplé počasie bude na Slovensku pokračovať aj v ďalších dňoch. Nástup typicky jesenného sychravého počasia sa neočakáva. Na sociálnej sieti o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). “V ďalších dňoch síce počasie nebude také ustálené ako v minulom týždni a už v stredu (4. 10.) nás čaká prechod studeného frontu, napriek tomu stále neočakávame ani nástup typicky jesenného sychravého počasia.

 

Práve naopak. Na začiatku budúceho týždňa k nám bude po zadnej strane tlakovej výše so stredom nad Balkánom prúdiť od juhozápadu teplý vzduch,” uviedli meteorológovia. V utorok (3. 10.) môže maximálna denná teplota vzduchu na juhozápade dosiahnuť 27 stupňov Celzia, čo je podľa SHMÚ výrazne viac ako dlhodobý priemer.

“Po prechode spomínaného studeného frontu sa k nám od Západu v chladnejšom vzduchu opäť rozšíri tlaková výš. Ochladí sa, ale súčasne sa zmenší oblačnosť a šanca na zrážky bude minimálna,” spresnili meteorológovia. Avizovali, že v závere týždňa sa začne opäť otepľovať a teplota sa tak veľmi rýchlo dostane opäť nad dlhodobý priemer. “Nasledujúci týždeň tak okrem toho, že bude teplý, bude aj veľmi suchý, keďže väčšinu času bude počasie u nás ovplyvňovať tlaková výš,” uzavrel SHMÚ.