ŠOKUJÚCE INFORMÁCIE o SLOVENSKOM HOKEJI. Do zahraničia odchádzajú desiatky hráčov pre NEZNESITEĽNÉ PODMIENKY

BRATISLAVA – Situácia v slovenskom športe je alarmujúca a už niekoľko rokov neudržateľná, zlá a bude ešte horšia. Chýbajú financie, systém, stratégia, tréneri, podmienky, technické aj materiálne vybavenie a to najdôležitejšie členská základňa. Zostávajú iba sľuby, naivná podpora rodičov a spomienky na minulosť. Najmä v kolektívnych športoch je to katastrofa. Najnovšie doslova šokovali pomery v slovenskom hokeji.

 

Ako informuje hockeyslovakia.sk, čo je oficiálna stránka Slovenského zväzu ľadového hokeja, návrat do reality po sviatočnom období je pre mladých hokejistov bolestivý a pre slovenský hokej devastačný. Aktuálne protipandemické opatrenia stále nedovoľujú mládeži hrať súťažné zápasy. Komisia mládeže Slovenského zväzu ľadového hokeja na svojom stredajšom zasadnutí vyhodnocovala dopady nehrajúcej mládeže a zhoduje s v jednom.  „Situácia je alarmujúca.“ Podľa hockeyslovakia.sk rodičia niektorých detí sa rozhodli zobrať situáciu do vlastných rúk a preložili svojich mladých hokejistov do zahraničných líg. Športové oddelenie Slovenského zväzu ľadového hokeja aktuálne eviduje desiatky prestupov a očakáva ďalšie žiadosti. „Je to pre nás katastrofické. V okolitých štátoch ligy fungujú bez obmedzení. Je to boj s veternými mlynmi,“ dvíha varovný prst manažér súťažného oddelenia Slovenského zväzu ľadového hokeja Rastislav Konečný.

 

Poplach v slovenskom hokeji. Do zahraničia odchádzajú desiatky mladých hráčov. ZDROJ: fb hockeyslovakia.sk

Komisia mládeže Slovenského zväzu ľadového hokeja aj z tohto dôvodu zasadla a vyhodnocovala súčasnú situáciu. Veľká väčšina hráčov očakáva, že keď sa vrátia do škôl, začnú hrať aj súťaže. „Aj kvôli tomu niektorí stále zostávajú na Slovensku. Keď však nebudú môcť hrať, pôjdu do zahraničných líg tiež. Desiatky ďalších hráčov zvažuje odchod. Slovenské kluby im v tom nebudú brániť, pretože nevidia svetlo na konci tunela, náznak riešenia,“ hovorí predseda Komisie mládeže Slovenského zväzu ľadového hokeja Lukáš Pék pre hockeyslovakia.sk. Čím dlhšie budú kompetentné autority otáľať s povolením hrať mládežnícke zápasy, tým väčší problém môže nastať. „Kluby nebudú mať s kým hrať, keďže niektorí hráči odchádzajú do zahraničia a niektorí končia s hokejom úplne,“ zhodnotil situáciu predseda Komisie mládeže Slovenského zväzu ľadového hokeja Lukáš Pék.

 

Poplach v slovenskom hokeji. Do zahraničia odchádzajú desiatky mladých hráčov. ZDROJ: fb hockeyslovakia.sk

Členovia komisie mládeže sa zhodujú v tom, že schodným riešením by bolo opätovné zavedenie takzvaného COVID semaforu. „Semafor jasne definoval pravidlá, podľa ktorých sme vedeli nastaviť fungovanie súťaží. Jeho zavedenie by bolo to spomínané svetlo na konci tunela,“ hovorí Lukáš Pék a dopĺňa. „Keď sa školy zatvárajú medzi poslednými, lebo deti potrebujú vzdelanie, medzi poslednými by sa mali zatvárať aj športoviská. Fyzicky rozvoj je pre život mládeže rovnako dôležitý ako nadobúdanie nových vedomosti.“ 

Komisia mládeže chce preto J touto cestou poukázať na aktuálny stav v slovenskom športe a v slovenskom hokeji. „Komisia plne rešpektuje protipandemické nariadenia, no zdôrazňuje, že aj okolité štáty majú istú pandemickú situáciu, ale kluby v mládežníckych alebo amatérskych súťažiach súťažné zápasy hrajú. Na Slovensku sa dostávame do stavu, z ktorého nemusí byť návratu,“ uzavrel situáciu v slovenskom hokeji manažér športového oddelenia Slovenského zväzu ľadového hokeja a člen Komisie mládeže Slovenského zväzu ľadového hokeja Rastislav Konečný.

Viac o téme: COVID automat, hokej, liga, Lukáš Pék, mládež, NHL, podmienky, Rastislav Konečný, Slovenský zväz ľadového hokeja, súťaže, zahraničie

Súvisiace články