Regióny Žilina Top

POPULÁRNY obchod náhle ZATVÁRA: Viac v ňom NENAKÚPITE! Vieme, čo sa deje

Ilustračné foto. Zdroj: Zoznam.sk/Ján Zemiar

ŽILINA – V Žiline končí predajňa, ktorú mali radi mnohí. Do vrecúška bol bezobalový obchod, v ktorom sa realizovali aj rôzne akcie a majitelia sa snažili pomáhať aj tým, ktorí mali v živote menej šťastia. Obchod bude poslednýkrát otvorený deň pred Štedrým dňom.

Obchodík, ktorý malo rado mnoho Žilinčanov, museli zatvoriť. Predajňa Do vrecúška sa snažila podporovať udržateľný život. Bol to bezobalový obchod, v ktorom dávali prednosť lokálnym výrobcom a tvorcom.

Do vrecúška bolo otvorené 6 rokov. “Krásnych, divokých, náročných, poučných. 6 rokov nasýpania, dosýpania, váženia, vrecúškovania. 6 rokov radosti, smiechu, rozhovorov, objatí aj sĺz,” ľúčia sa so svojimi zákazníkmi.

V priestoroch predajne sa realizovali aj workshopy, tvorivé dielne, bylinkové prechádzky, zbierky a swapy. Okrem toho sa majitelia snažili podporovať aj iných: “Stáli ste pri nás, keď sme podporovali rodiny a deti z rómskych osád, osamelých seniorov či samoživiteľov. Mnohopočetné rodiny, ženy a deti, ktoré utekali pred vojnou. Tých, ktorých domovom sa stala ulica, či tých, ktorí boli osočovaní, zosmiešňovaní, urážaní.”

Poslednýkrát budú môcť zákazníci navštíviť obchod deň pred Štedrým dňom v sobotu 23. decembra 2023. Pre svojich zákazníkov si pripravili aj prekvapenia. “Máme dosť všetkého. Máme aj mikulášske balíčky, vianočné darčeky a áno, aj zľavy. Tak sa zastavte a pomôžte nám vyprázdniť nádobky a regále,” informujú na sociálnych sieťach.