Poslanci z Moldavy nad Bodvou schválili osem projektov: Chcú na ne získať peniaze

MOLDAVA NAD BODVOU – Mestskí poslanci v Moldave nad Bodvou na svojom poslednom rokovaní schválili osem projektových zámerov. Samospráva sa bude o prostriedky na ich realizáciu uchádzať z externých zdrojov. Informovala o tom radnica na webovej stránke s tým, že prvým z projektov je Renesancia kráľovskej vínnej cesty v spolupráci s maďarským mestom Tokaj v rámci programu Interreg SK-HU.

 

Stavebne ide o opravu strechy tamojšieho kultúrneho domu, rekonštrukciu infraštruktúry, modernizáciu Múzea vín v pivnici pod kultúrnym strediskom a celkovú úpravu nádvoria. „Aktivity projektu budú zamerané na intenzívne zapojenie strednej a staršej generácie do rozvoja kultúrneho dedičstva a oživenie vinárskej tradície,“ uvádza mesto.

Mestská záhrada

Ďalší projekt na rozvoj občianskej vybavenosti ráta s vytvorením Klimatickej mestskej záhrady v nevyužitom priestore za mestskou radnicou smerom k hasičskej zbrojnici. Ráta sa pritom s vytvorením kultivovanej stretávacej a oddychovej zóny na organizovanie komunitných i komorných kultúrnych aktivít. Na tento projekt nadväzuje aj zriadenie centra zdieľaných služieb matriky pre mesto a okolité obce. To chcú vybudovať práve v budove hasičskej zbrojnice.  V rámci otvorenej výzvy chce mesto posilniť aj prácu mestskej polície o desať zamestnancov miestnej občianskej hliadky, a to od jesene tohto roka na 30 mesiacov.

„Nepriaznivú situáciu znevýhodnených rómskych komunít v zásobovaní pitnou vodou sa pokúsime riešiť ďalším projektom zameraným na vybudovanie výdajníka. Ten bude napojený na budovu komunitného centra,“ dodáva samospráva.

Rozsiahlym a mimoriadne potrebným projektom z plánu obnovy je podľa radnice aj rozšírenie kapacity komunitnej sociálnej starostlivosti a poskytovanie ambulantných služieb v dennom stacionári a rehabilitačnom stredisku. To by chceli zriadiť v budove bývalej mestskej polície. Posledným zámerom je vybudovanie ekoučební v rámci všetkých piatich materských škôl s cieľom vybudovať a vybaviť besiedky na výučbu v exteriéri.

Viac o téme: Moldava nad Bodvou, poslanci, projekty

Súvisiace články