Regióny Prešov Poprad

Potrebujete sa poradiť s lekárom? Preventívna akcia sa uskutoční v jednom z obchodných centier v Poprade

Ilustračné foto Zdroj: vyšetrenie.zoznam.sk

POPRAD – Poradiť sa s lekármi a dozvedieť sa viac o rôznych ochoreniach sa môžu návštevníci jedného z obchodných centier (OC) v Poprade. V spolupráci s Nemocnicou Poprad pripravilo druhý ročník akcie s názvom Fórum zdravia a prevencie. Uskutoční sa počas víkendu (25. – 26. 11.) v čase od 10.00 do 17.00 h. Informovala o tom PR manažérka nemocnice Martina Pavlíková. Cieľom akcie je podľa jej slov pritiahnuť čo najviac ľudí na lekárske vyšetrenia, konzultácie či k poradenstvu s lekármi.

Ako povedala medicínska riaditeľka Nemocnice Poprad Annamária Miháliková, návštevníci sa budú môcť dať otestovať, poradiť, pozrieť si praktické ukážky či sa objednať na preventívne vyšetrenie. “Neplánovaná konzultácia alebo rada môže doslova zachrániť život. Program, ktorý sme pripravili, je určený tak dospelým, ako aj deťom a dotýka sa prakticky všetkých oblastí medicíny,” uviedla Miháliková.

V rámci jednotlivých stanovíšť budú k dispozícii chirurg, anestéziológ, gynekológ, pediater, dermatovenerológ, lekár v odbore lekárska kozmetika, otorinolaryngológ, neurológ, urológ, lekár v odbore rehabilitácia a fyziatria a oftalmológ.

Svoje odpovede získajú aj budúce mamičky

“Poskytneme aj informácie o nutričnom poradenstve, prevencii v každej špecializovanej sfére a pôrodnej epidurálnej analgézii,” doplnila Miháliková.

V sobotu počas celého dňa bude prítomné aj občianske združenie Nie rakovine s Patrikom Hermanom a pacientmi, ktorí si diagnostiku i liečbu rakoviny zažili a vyliečili sa. Návštevníci budú mať možnosť pozrieť si makety ľudského čreva, semenníkov a prsníkov.

Nedeľa bude venovaná sérii medicínskych prednášok týkajúcich sa napríklad kolorektálneho karcinómu, pandémie krátkozrakosti, obezite v detskom veku, detským respiračným ochoreniam či skríningovej mamografii. Po oba dni je pre deti pripravený program v sprievode maskota a v podobe rôznych aktivít.