Regióny Považská Bystrica

Považská Bystrica letné kúpalisko tento rok neotvorí. Nahradiť ho môže plaváreň

Ilustračné foto. Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Letné kúpalisko v Považskej Bystrici počas tohto leta neotvoria. Po uvoľnení opatrení dostali v meste zelenú vonkajšie športoviská, vnútorné športoviská môžu využívať iba športové kluby. Informoval o tom primátor mesta Karol Janas.

 

„Vonkajšie športoviská budú otvorené už pre všetky druhy športov, naďalej však bez šatní a obecenstva. Keďže od 1. júna sa otvárajú aj školské zariadenia, chceme sprístupniť pre záujemcov aj ich športové areály,“ uviedol Janas.

Radnica zatiaľ podľa neho neotvorila krytú plaváreň, na neotvorení letného kúpaliska sa dohodol krízový štáb. „Ak by hlavný hygienik dovolil väčšie akcie na športoviskách, ako sú plavárne či akvaparky, tak by sme otvorili mestskú plaváreň a tiež pláž, ktorá sa nachádza v jej blízkosti,“ doplnil primátor.

Ako dodal, mesto chce Považskobystričanom priniesť aj kultúrne leto, na ktoré boli v centrálnej mestskej zóne zvyknutí. Program plánujú zostaviť z umelcov, súborov a divadiel z mesta či regiónu. „Chceme, aby si ľudia oddýchli a zabavili sa počas letných mesiacov,“ pripomenul Janas.