Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Domáce Top

POZOR Dnes udrú NEBEZPEČNÉ BÚRKY! Hrozia povodne a KRÚPY: TIETO oblasti čaká to NAJHORŠIE

búrka, búrky, počasie
Na Slovensku sa môžu vyskytnúť búrky. ZDROJ: Pixabay

SLOVENSKO – V Európe vyčíňa víchrica “Poly”, ktorá napáchala škody hlavne v Holandsku a Nemecku. Ako sa dalo predpokladať, počasie výrazne ovplyvní aj u nás. Aj dnes nás totiž čakajú búrky, ktoré ale budú oveľa nebezpečnejšie. Informuje o tom portál iMeteo.sk.

 

Nad Slovenskom sa momentálne nachádza studený front, ktorý prechádza cez Európu. Počasie ovplyvnil už včera. S búrkami sme mali dočinenia predovšetkým na severe Slovenska, prípadne v niektorých západných oblastiach. Dnes sa lokalita búrok zmení, pretože na to najhoršie by sa mali pripraviť obyvatelia stredného a východného Slovenska.

Výstrahy pred búrkami 1. stupňa vydal aj Slovenský hydrometeorologický ústav. Týkajú sa Banskobystrického, Žilinského, Prešovského a Košického kraja a majú trvať až do 18. hodiny večer.

vystrahy
ZDROJ: SHMÚ

Pozor na povodne a krúpy

Meteorológovia predpovedajú, že dnešné búrky budú oveľa nebezpečnejšie ako tie včerajšie, pretože budú postupovať veľmi pomaly a môžu byť stacionárnejšieho charakteru. Hrozia hlavne prívalové zrážky, z ktorých dokonca môžu vznikať aj povodne. Nie sú vylúčené ani krúpy, ktoré môžu spôsobiť škody na majetku.

“S prvými búrkami treba rátať už čoskoro. Vyskytovať sa začnú už v priebehu dopoludnia, pričom počas dnešného popoludnia budú najintenzívnejšie,” informujú meteorológovia.