POZOR Na Slovensko mieri VÝZNAMNÝ investor! Dá PRÁCU stovkám ľudí

SLOVENSKO – Stovky Slovákov dostanú prácu! Je tak, vďaka dvom veľkým výrobcom, ktorí sa rozhodli začať podnikať práve na Slovensku. Ide konkrétne o nemeckú spoločnosť Winkelman a slovenskú firmu Smart wood Slovakia.

 

Priemyselný park v Rimavskej Sobote bude čoskoro rozkvitať. Mieri tam totiž nemecký investor pôsobiaci v oblasti elektrotechniky. Čo však mnohých poteší ešte viac, spoločnosť Winkelmann tam plánuje vytvoriť vyše 480 pracovných miest. Potvrdil to aj primátor mesta Jozef Šimko.

„S firmou sme v kontakte niekoľko mesiacov, naposledy sme rokovali v januári. Malo by ísť o vytvorenie 480 až 500 pracovných miest,“ uviedol Šimko. Ako dodal, v najbližších dňoch by zástupcovia firmy mali spoločne s vládnymi predstaviteľmi v Rimavskej Sobote podpísať memorandum o spolupráci.

Nie len zahraničné, ale aj domáce 

Nie len zahraničné, ale aj domáce spoločnosti sa začínajú rozrastať. V Strážskom na východe Slovenska, v týchto dňoch otvorili firmu Smart wood Slovakia na výrobu drevených potravinárskych produktov. Na produkciu bude využívať drevo zo slovenských lesov. Dodávať ho bude štátny podnik Lesy SR.

„Certifikované drevo sa získava spôsobom zohľadňujúcim trvalo udržateľné obhospodarovanie lesov. To znamená, že produkcia takéhoto dreva dodržiava najvyššie ekologické, sociálne a etické štandardy. Zákazníkom a spotrebiteľom pomáha identifikovať výrobky z neho tzv. ekoznačka,“ uvádza komunikačný odbor rezortu pôdohospodárstva.

Zamestnajú až dvojnásobok ľudí

Smart wood Slovakia vyrába drievka do nanukov, miešadlá do kávy a špízové špajle, ale aj drevené bukové brikety. Momentálne zamestnáva 53 ľudí a plánuje ich počet v najbližších rokoch zdvojnásobiť. Do roku 2025 chce zamestnať až 101 pracovníkov.

Príchod spoločnosti oceňuje aj primátor mesta Strážske Patrik Magdoško. „Pre náš región je príchod každej spoločnosti, ktorá znamená pracovnú príležitosť pre obyvateľov Zemplína, obrovským prínosom. Zároveň je výroba ekologická, využíva potenciál a zdroje z lesov nášho regiónu, čo ešte znásobuje pridanú hodnotu pre naše mesto, ktoré má veľmi negatívne skúsenosti s priemyselným znečistením ešte z bývalej éry,“ dodal.

Viac o téme: drevo, firma, investor, mesto, priemyselný park, Rimavská sobota, Strážske, výroba, zamestnanosť

Súvisiace články