POZOR na súťaž, v ktorej nikdy NEVYHRÁTE! Naleteli jej už TISÍCE Slovákov

BRATISLAVA – Pôsobilo to, ako oficiálna súťaž českej automobilky, no spustili ju podvodníci na sociálnych sieťach. Podarilo sa im nachytať obrovské množstvo dôverčivých Slovákov.

Falošnú súťaž, ktorá nikdy neexistovala zdieľalo až 25 – tisíc Slovákov. Podvodníci vytvorili falošný profil automobilky a vyzývali ľudí, aby sa zapojili do vianočnej súťaže, v ktorej môžu vyhrať Octaviu. Slováci sa do súťaže zapájali hoci polícia pred pár dňami sme na našej varovala pred falošnou stránkou „Škoda Octavia Slovakia“.  Podvodnú súťaž masívne zazdieľali v priebehu pár hodín. Jeden z fanúšikov polícii do súkromnej správy poslal messengerovú správu zo stránky, kde od neho žiada údaje z karty. Že ide o podvod potvrdila hovorkyňa automobilky Zuzana Kubíková.  „Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko sa jednoznačne dištancuje od tejto podvodnej súťaže, ktorú v žiadnom prípade neorganizuje ani s ňou nemá nič spoločné. Sme hlboko znepokojení zneužitím mena našej spoločnosti, značky ŠKODA a v neposlednom rade aj dôvery našich fanúšikov a zákazníkov. Využijeme preto všetky dostupné právne prostriedky na ochranu našej spoločnosti a dobrého mena značky ŠKODA,“ reagovala.

Polícia upozorňuje verejnosť, že pri podobných súťažiach by si mali ľudia skontrolovať, či názov stránky sa líši od oficiálneho názvu spoločnosti. Či je úplne zmenený, alebo v ňom len chýbajú mäkčene. Opýtajte sa organizátora, či je to reálna súťaž, za pár sekúnd si to môžete overiť, navštívte webovú stránku organizátora. Súťaže o veľké ceny musia byť právne ošetrené, určite nestačí len like, komentár a zdieľanie bez dodatočných informácií. Skontrolujte si históriu príspevkov. Taká známa firma a na stránke len jeden príspevok so súťažou? To zaváňa podvodom!

 

Viac o téme: auto, organizátor, podvod, polícia, súťaže

Súvisiace články