POZOR Odstavia kľúčovú službu ŠTÁTU! Výpadok zasiahne BANKY aj mobilného OPERÁTORA: Vieme, kedy a čo presne nebude fungovať

SLOVENSKO – Väčšinou sa s odstávkami bánk a iných inštitúcií stretávame počas víkendov. Teraz sa ale treba pripraviť na výpadok banky uprostred týždňa, ktorý sa dotkne aj služieb telekomunikačného operátora. Výpadok bude mať aj portál slovensko.sk, ktorý občania využívajú na komunikáciu s úradmi.

Operátor 4ka informuje zákazníkov, že už počas najbližšej noci nemusia fungovať viaceré jeho služby. “Dňa 11.4.2024 v čase od 00:01 do 06:00 hod. môže dôjsť počas plánovanej technickej údržby Tatrabanky ku krátkodobým výpadkom platobných funkcionalít Mojej zóny, e-shopu alebo dobitia kreditu,priblížil operátor s tým, že hlasové a dátové služby nebudú obmedzené.

O plánovanej údržbe kartového systému informuje aj Raiffeisen banka. Uskutoční sa dňa 11.04.2024 v čase od 00:00 hod. do 06:00 hod. v trvaní 40 minút. “V uvedenom čase nebude možné použiť platobné karty na platobných termináloch u obchodníkov Tatra banky,” píše banka na svojej stránke.

Výpadok čaká aj Ústredný portál verejnej správy (ÚPVS) slovensko.sk, ktorý slúži na elektronickú komunikáciu s úradmi. “V dňoch od 10. apríla 2024 (streda) v čase od 22.00 h do 11. apríla 2024 (štvrtok) do 6.00 h naplánovali pravidelnú technickú odstávku, počas ktorej nebude možné pristupovať na portál a využívať jeho služby,” uviedol správca webu. Ako dodal, odstávka bude zameraná na úpravy funkcionalít, zrýchlenie, optimalizáciu aplikácií a infraštruktúry ÚPVS.

Viac o téme: 4ka, banka, odstávka, slovensko.sk, telekomunikačný operátor

Súvisiace články