Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

POZOR Pripravte sa na DRAHŠIE volania, SMS aj internet: Veľký slovenský operátor výrazne ZVYŠUJE ceny

peniaze, banka, eurá
Ilustračná foto. ZDROJ: Pexels

SLOVENSKO – Inflácia a zvyšovanie cien neobišli ani slovenských telekomunikačných operátorov. Jeden z nich od septembra zvyšuje ceny volaní, SMS správ, ale aj dátových balíčkov. V niektorých prípadoch ide o navýšenie o tretinu až polovicu.

 

Ako informuje portál Živé.sk, k zmene cien od 12. septembra 2023 pristupuje operátor O2. Ten o zmenách informuje aj prostredníctvom svojho webu. Zdražovanie sa týka produktov Fér a Voľnosť, pričom nové ceny platia pre všetkých – starých aj nových zákazníkov.

Cena volaní sa v oboch prípadoch zvyšuje na 0,15 € za minútu. V programe Voľnosť je súčasná cena 0,10 € za minútu a v prípade O2 Fér 0,13 €/min.  Netýka sa to zvýhodnených volaní do vlastnej siete, kde je cena 0,0666 €/min. Jednotná bude aj cena SMS správ, konkrétne pôjde o sumu 0,08 € namiesto súčasných 0,06 €.

Zmeny nastanú aj v prípade dátových balíčkov

“Pri denných dátach dochádza aj k navýšeniu objemu denných internetových balíčkov z 500 MB na 700 MB (0,95 € namiesto 0,75 €) a z 1 GB na 1,5 GB na deň (1,30 € namiesto 1 €). Úprava cien sa netýka benefitu volaní zadarmo po 1. minúte na čísla O2 Slovensko. Mesačný balík O2 Internet 2 GB, Neobmedzené volania v SR a celej EÚ a mesačný poplatok za službu vo výške 2 € ostávajú bez zmeny,” informuje operátor na svojom webe.

O2 predajňa
ZDROJ: Facebook/O2 SK

Prečo k zmenám dochádza?

Operátor O2 informuje aj o dôvode zvyšovania cien. Tá súvisí s rozvojom a rozširovaním 5G siete. “Neustále pre vás chceme zlepšovať naše služby a rozširovať 5G sieť. Pripojenie 5G je až 20-krát rýchlejšie ako „klasické” 4G. Aktuálne je 5G sieť od O2 dostupná už pre 52,5 % obyvateľov Slovenska a v jej rozširovaní sa ďalej pokračuje. 5G sieť prináša takmer 2x vyššiu prenosovú rýchlosť v porovnaní so 4G, v praxi to pre vás znamená výrazne kvalitnejšie pripojenie, prezeranie ako i správu obsahu,” uvádza O2.

V prípade, ak s novými cenami od 12. septembra nesúhlasíte, máte právo odstúpiť od zmluvy do jedného mesiaca. Môžete tak urobiť písomne alebo po overení totožnosti telefonicky, e-mailom alebo cez WhatsApp.