POZOR Sťahujú NEBEZPEČNÚ potravinu! Našli v nej infekčné BAKTÉRIE: TOTO domov NEKUPUJTE

Ilustračné foto. Zdroj: Pixabay BRATISLAVA – Na pultoch v slovenských prevádzkach sa opäť objavil nebezpečný a nevyhovujúci produkt. Tento raz ohrozuje tie najnevinnejšie osoby, ktorými sú malé detičky. Konkrétne totiž ide o počiatočnú dojčenskú mliečnu výživu obľúbenej značky, ktorú kupujú mnohí rodičia. 

DM drogéria na svojom webe zverejnila oznámenie o stiahnutí výrobku z predaja. konkrétne ide o produkt Nestlé BEBA EXPERTpro HA 1 počiatočná dojčenská mliečna výživa, 800 g, číslo šarže: 33140742F3.

„V obmedzenom množstve uvedenej šarže detskej výživy sa vyskytlo potenciálne riziko výskytu baktérie rodu Cronobacter, informuje drogéria.“

Niektoré baktérie rodu Cronobacter napádajú predovšetkým jedincov s oslabenou imunitou, pričom rizikovou skupinou sú predčasne narodené bábätká. Ochorenie novorodencov sa síce vyskytuje vzácne, no môže mať závažný priebeh.

dm stiahnutie

Zdroj: mojadm.sk

V prípade, že doma toto balenie máte, v žiadnom prípade ho nepoužívajte a nedávajte ho svojim deťom. Prineste ho do ktorejkoľvek dm predajne na Slovensku, kde vám zamestnanci poskytnú ďalšie informácie ohľadom postupu pri vrátení.

„Kvalita a bezpečnosť výrobkov sú našou najvyššou prioritou, a preto sa úprimne ospravedlňujeme za vzniknutú situáciu a komplikácie,“ dodáva DM drogéria.

Viac o téme: DM drogéria, dojčenské mlieko, stiahnutie z predaja

Súvisiace články