POZOR Už o pár hodín príde DRASTICKÝ ZVRAT! Udrú MRAZY a SNEH: Najprv sa ale pripravte na TOTO

BRATISLAVA – Užite si príjemné teploty, už o chvíľu totiž nastúpi nekompromisná zmena. Udrú mrazy, postupne začne padať sneh a chladno bude aj budúci týždeň. Tak znie v stručnosti predpoveď meteorológov.

S priam letným počasím sa môžeme definitívne rozlúčiť. Počasie sa začne meniť už v sobotu večer. Ako píše iMeteo, od severu začne po 20:00 pršať a postupne sa rozprší predovšetkým na západnom, severozápadnom a severnom Slovensku. V noci však postupne počítajte s dažďom na celom Slovensku.

V nedeľu zažijeme už úplne iný charakter počasia ako v sobotu. “Počas nedele sa zrážky síce postupne neočakávajú, ale v porovnaní so sobotou bude až o 10 °C chladnejšie,” predpovedajú odborníci. Maximálne teda bude už len +7 až +14 °C.

Preženie sa výrazný studený front

Výrazné ochladenie v nedeľu očakáva aj SHMÚ. “Cez našu oblasť postúpi ďalej na juhovýchod výrazný studený front spojený s rozsiahlou a hlbokou tlakovou nížou, ktorej stred sa presunie zo Škandinávie nad severozápadné Rusko. Za ním sa rozšíri k nám v chladnom vzduchu od západu výbežok tlakovej výše,” píšu meteorológovia. Ako dodávajú, v noci majú byť na viacerých miestach, cez deň miestami, prehánky alebo dážď, postupne vo vyšších polohách sneženie.

Nový týždeň? Mrazivé rána a sneh

Na začiatku budúceho týždňa nás čaká ustálené, prevažne slnečné počasie, ale bude veľmi chladno. Chladné až mrazivé budú predovšetkým rána, keď sa teplota podľa iMeteo budú pohybovať od +4 do -5 °C. “Ďalšia zmena príde v druhej polovici budúceho týždňa, kedy začne počasie v našej oblasti ovplyvňovať tlaková níž. Tá prinesie na naše územie zrážky a tie by postupne mali byť vplyvom prúdenia chladného vzduchu aj zmiešané, či snehové a to predovšetkým na severe,” dodáva portál.

Viac o téme: mráz, ochladenie, počasie, predpoveď počasie, sneh

Súvisiace články