Pred Okresný súd Bratislava V sa postaví Zoltán Andruskó v prípade krátenia dane

BRATISLAVA – Pred samosudkyňu Okresného súdu (OS) Bratislava V sa postavia v stredu (30. 9.) Zoltán Andruskó a Ján M. obžalovaní z ekonomickej trestnej činnosti. Vyplýva to z rozpisu práce OS Bratislava V s tým, že ide o verejné pojednávanie s rozhodnutím. Zoltána Andruskóa koncom decembra 2019 Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku odsúdil na trest 15 rokov odňatia slobody za úkladnú vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

 

Na OS Bratislava V čelí obvineniu z krátenia dane a poistného spolu s Jánom M. V tomto prípade im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Podľa portálu dlznik.sk má Zoltán A. nedoplatok na daniach vyše milióna eur. V prípade sa minulý a aj tento rok viackrát odročovalo a keď sa pojednávalo, tak bola z procesu vylúčená verejnosť vrátane médií. Zoltán Andruskó okrem toho dával súhlas svojmu obhajcovi na konanie v neprítomnosti.

Zoltána Andruskóa 30. decembra 2019 ŠTS v Pezinku odsúdil na trest 15 rokov odňatia slobody za úkladnú vraždu Kuciaka a jeho snúbenice Kušnírovej. Rozsudok bol právoplatný vzhľadom na to, že Zoltán Andruskó súhlasil s dohodou o vine a treste. ŠTS však vtedy neschválil dohodu o vine a treste medzi Zoltánom Andruskóom a prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Ten mu navrhoval pôvodne trest desať rokov odňatia slobody. V prípade vraždy novinára Kuciaka bol sprostredkovateľom.

Od augusta minulého roka čelí Zoltán Andruskó spolu s ďalšími osobami obvineniu v príprave vrážd prokurátora ÚŠP Maroša Žilinku, prokurátora Generálnej prokuratúry SR Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica.

Viac o téme: krátenie dane, odsúdenie, súd, väzenie, vražda, Zoltán Andruskó

Súvisiace články