Regióny Nitra Zlaté Moravce Top

PREDRAŽENÝ koncert Dary Rolins za 10-tisíc rozhádal ľudí! Šokujúca reakcia mesta: Naozaj je to dobrá CENA?

dara rolins
Zdroj: TASR - Martin Baumann

ZLATÉ MORAVCE – Pred pár dňami sme vás informovali o plánovanom koncerte obľúbenej speváčky Dary Rolins, ktorý rozhádal obyvateľov Zlatých Moraviec. Dôvodom je cena, ktorú má mesto za jej vystúpenie na jarmoku zaplatiť. Podľa mnohých je zbytočne vysoká a tak zadlžené mesto by si to malo rozmyslieť.

V septembri tohto roka by sa na jarmoku v Zlatých Moravciach mala objaviť speváčka Dara Rolins. Na tom by nebolo nič zlé, keby obyvateľov nepobúril jej honorár. Speváčka si totiž za svoje vystúpenie vypýtala 10-tisíc eur, čo je polovica z celého rozpočtu na mestský jarmok. Problémom má byť aj to, že mesto Zlaté Moravce patrí k najviac zadlženým mestám na Slovensku.


ŠKANDÁL Poriadne mastný HONORÁR pre Daru Rolins: Lavína kritiky! Mesto je už tak zadlžené


Niet sa preto čomu čudovať, že názory miestnych sú rôzne a v mnohých prípadoch skôr negatívne. Niektorí si vedia predstaviť, že by sa tieto peniaze použili na niečo iné, ako napríklad kúpalisko alebo obnovu kina či amfiteátra. Iným sa zase nepáči výber hudobného zlatého klinca, pretože tento žáner nemusí vyhovovať všetkým.

TASR – Martin Baumann

„Kto je na týchto preplácaných umelcov zvedavý, nech ide na ich koncert a zaplatí vstupné a nie, aby ich platili zastupiteľstvá na ľudových veseliciach! Pripadá mi to, ako keby kultúrne inštitúcie medzi sebou súťažili, kto získa na organizované podujatie drahšiu hviezdu,“ zhodnotila Janka.

Mesto tvrdí, že cena je dobrá

Riaditeľka mestského strediska Simona Holubová pre Plus 7 dní uviedla, že mesto sa každý rok snaží obyvateľom priniesť kvalitný kultúrny program. Keďže sa Dara Rolins vmestila do ich rozpočtu, rozhodli sa práve pre ňu. Na koncerte sa pritom dohodli ešte počas minulého roka.

„Videla som, že vystupovala v Nových Zámkoch aj na obecných slávnostiach neďaleko, tak sme oslovili jej manažéra a zisťovali, koľko asi stojí koncert. Dohadovali sme sa na cene, prvý nástrel bol, samozrejme, vyšší, potom sme zjednávali,” priblížila Holubová. Cenu sa im vraj podarilo znížiť aj vďaka tomu, že vstupné na jarmok sa nevyberá a celé podujatie je pre ľudí organizované zadarmo.

Zároveň dodala, že je sklamaná z reakcií miestnych. Mesto chcelo vyjsť v ústrety tým, ktorí nemohli ísť na speváčkin vypredaný koncert do Prahy, a tak im chcelo priniesť tento zážitok priamo domov. Zároveň priznala, že táto medializácia prispela k propagácii zlatomoraveckého jarmoku, na ktorý sa tešia aj ľudia z okolitých obcí či miest.

Darin manažér Zdeněk Novotný nechcel konkretizovať, koľko si pýtal za speváčkino vystúpenie. „Honorár Dary na žiadnej akcii za posledných 5 rokov nebol 10-tisíc eur, a to je všetko, čo k tomu môžem povedať,” uviedol pre Plus 7 dní s tým, že to bolo menej. O koľko menej, už neuviedol.