Senec Regióny Bratislava Top

PREHOVORILI OBETE sexuálneho zneužívania! Skončil až keď ho zavreli za vraždu: Jedno z dievčat napísalo LIST NA ROZLÚČKU

Zdroj: Getty Images

BRATISLAVA, SENEC – Brutálne sexuálne zneužívanie, vydieranie, kupliarstvo a vražda. Dve dievčatá prehovorili o tom, ako sa stali obeťami sexuálneho znežívania a ako to pre ne dopadlo. 

Prvý prípad, ktorý zverejnila TV Markíza v reportáži pre Reflex, je prípad mladého dievčaťa, ktoré si prostredníctvom sociálnych sietí našlo priateľa. Do chlapca sa zamilovalo, tak robilo všetko, čo od nej chcel. Ten ju však vodil po bratislavských ubytovniach a predával iným mužom. Dokonca, podľa jej slov, mal uverejniť aj inzerát. Už v prvý deň ju mal priateľ ponúknuť trom mužom. Keď sa bránila, jeden z tých mužov sa jej začal vyhrážať, že si za ňu zaplatil a ona musí spraviť čo chce.

Napísala list na rozlúčku

Jej priateľ, Róbert, jej rozprával o tom, že ju predáva preto, aby mali na spoločnú dovolenku a aby si mohli otvoriť kaviareň. Zamilované dievča verilo jeho slovám, ale postupne sa rúcalo a psychicky to nezvládalo. Časom to dospelo až do takého štádia, že si chcela siahnuť na život. Dokonca napísala pre svojich blízkych list na rozlúčku. Keď o tom Róberta informovala, začal sa jej vyhrážať, že to nemôže spraviť, že o všetkom porozpráva jej kamarátom a rodine. Zúfalé dievča sa preto priznalo svojim rodičom.

V prípade zasahovala aj polícia

Rodičia okamžite konali a zobrali dievča na políciu, kde podala na priateľa tresné oznámenie. Polícia okamžite začala vyšetrovanie vo veci zločinu sexuálneho násilia, ktoré naďalej prebieha.  Taktiež vzniesla obvinenie voči osobe R. Z. za zločin vydierania a prečin kupliarstva.

Podľa slov dievčaťa ju jej priateľ donútil od novembra mať sexuálny pomer s viac ako 50 mužmi. „Boli to Slováci, Česi, ale aj Angličania a Japonci. Vždy si len prišiel po peniaze a po chvíli odišiel,“ dodala pre Kristínu Kövešovú, ktorá s ňou robila reportáž.

ZDROJ: TVNoviny.sk

Druhá dievčina prehovorila až po 20 rokoch

Druhým prípadom, ktorý v Reflexe uverejnili, je dievčina, ktorá sa odvážila prehovoriť až po 20 rokoch. Podľa jej slov mala len 6 rokov, kedy bola zneužívaná o 7 a 9 rokov staršími chlapcami. „Rodičia si mysleli, že sme von a niekde sa hráme,“ spomínala na svoje desivé detstvo. Chlapci mali na zem položiť koženú bundu a chcieť len toľko, aby vydržala.

Opakované znásilnenie až kým neprišlo k vražde

Tento zážitok sa u nej opakoval veľmi často. Chlapcov sa však bála, tak sa nikomu so svojou skúsenosťou nepriznala a s chlapcami sa radšej ďalej stretávala. Inkriminovaný deň sa jej mal starší mladík opýtať, či má s ňou ostať alebo ísť na rande. „Jasné, že som mu povedala, nech ide preč na to rande. Obviňujem sa za to, lebo sa to skončilo smrťou,“ dodáva.

Chlapec sa mal stretnúť s 11-ročnou Veronikou, ktorú zobral k jazeru. Po tom, čo ho odmietla sa nahneval a Veroniku udrel do hlavy kameňom. Podľa dievčaťa ju buď mŕtvu alebo zomierajúcu ešte znásilnil a zabalil do starého koberca. Veroniku neskôr našli a po vyšetrovaní chlapca vzali na výkon trestu na 11 rokov. 

Bojí sa podať trestné oznámenie

Násilník je v dnešnej dobe na slobode, ale pobyt, kde by sa mal zdržiavať momentálne obývajú už iní ľudia. V reportáži sa ho snažili vypátrať aj na miestom úrade, no bezvýsledne. Muž údajne nejaví záujem ani o svoju poštu. Dievča, hoci premýšlalo o trestnom oznámení, ani po 20 rokoch si tým nie je isté a má obavy.

ZDROJ: TVNoviny.sk