Regióny Nitra

Premietanie filmov o cestovaní a horách: Aj tak vyzerá festival Vysoké hory Nitra

Ilustračné foto Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

NITRA – Na Mestskom úrade v Nitre sa v sobotu dopoludnia začal 16. ročník festivalu Vysoké hory Nitra. Ako informovali organizátori z Nitrianskeho horského spolku, aj tento rok ponúka premietanie filmov o cestovaní a horách, ktoré doplnia sprievodné aktivity.

Hlavný program tvorí päť blokov, v rámci ktorých návštevníci v priebehu soboty uvidia 13 cestovateľských filmov a prezentácií. Sú medzi nimi snímky venované horolezectvu, vysokým horám, raftingu, outdoorovým aktivitám a prírode. Súčasťou festivalu je aj sprievodný program. “Tradičným podujatím je výstava fotografií s tematikou hôr, cestovania, fauny a flóry, ktorú si každoročne pozrú stovky návštevníkov. Doteraz tu svoje fotografie vystavovali viacerí amatérski aj profesionálni fotografi vrátane Tomáša Hulíka, Pavla Barabáša, Jozefa Sádeckého či Matúša Lašana,” pripomenuli organizátori.

Pre účastníkov festivalu je pripravený aj tradičný poznávací výlet na Zobor. “Tentoraz sa v nedeľu 26. novembra o 9.15 h vyberieme s turistickým sprievodcom Petrom Michalíkom za zaujímavosťami Zoborských vrchov. Pozrieme si miesta späté s dejinami a legendami, geologické zaujímavosti i vzácnu flóru. Navštívime aj niekoľko výhľadových miest,” doplnili organizátori.