Dobre vedieť Regióny Prešov

Prešov aktualizuje dopravné obmedzenia v súvislosti s rekonštrukciou mosta

Mesto aktualizuje dopravné obmedzenia. ZDROJ: Wikimedia Commons

PREŠOV – V Prešove dochádza k aktualizácii súčasných dopravných obmedzení v súvislosti s rekonštrukciou mosta na ulici Lesík delostrelcov. Do premávky sú zavádzané postupne od pondelka (15. 4.). Ako informoval hovorca mesta Prešov Michal Hudák, sú výsledkom niekoľkotýždňového zberu dát a hľadania možností zefektívnenia premávky počas trvania stavebných prác.

“Na cestách sa objaví nové dočasné vodorovné dopravné značenie, v niektorých úsekoch sa zmení radenie do jazdných pruhov, zefektívniť sa majú aj frekvencie signálov na semaforoch,” povedal Hudák.

Prehľad zmien, ktoré pri súčasných obmedzeniach na cestách v Prešove pribudnú v najbližších dňoch, je zverejnený na webstránke mesta www.presov.sk.

Prešovský samosprávny kraj začal v utorok 5. marca s rekonštrukciou mosta na ulici Lesík delostrelcov v Prešove. Dôvodom bol jeho veľmi zlý stav. Na základe stavebno-technického stavu bol zaradený do šiesteho stupňa poškodenia. Denne po ňom prešlo približne 22 000 vozidiel. Rekonštrukcia, súčasťou ktorej je výstavba nového mosta, potrvá do konca októbra. Vyžiada si náklady viac ako štyri milióny eur.