Regióny Bratislava Top

PRESTRELKA Remišovej s Vallom má DOHRU! Magistrát sa voči jej kritike tvrdo ohradil

BRATISLAVA – Magistrát sa voči kritike poslankyne Remišovej tvrdo ohradil. Deklaruje, že v prípade projektu predĺženia električkovej trate v bratislavskej Petržalke až po Janíkov Dvor nepríde o možnosť financovať ho z eurofondov. A to aj vtedy, ak trať nebude v plnej miere hotová do konca roka 2023.

 

Magistrát tak reagoval na stredajšie vyhlásenie vicepremiérky a ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veroniky Remišovej (Za ľudí), ktorá spochybnila dokončenie projektu do konca roka 2023. Ak by aj mala nastať situácia, že nová električková trať nebude v plnej miere hotová do konca roka 2023, dovtedy zrealizované práce môžu byť podľa mesta vďaka fázovaniu projektu plnohodnotne prefinancované z eurofondov. “Zvyšná alokovaná suma bude použitá na financovanie iných dopravných projektov v Bratislave, o čom existuje aj dohoda s ministerstvom dopravy,” spresnila hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

Remišová kritizuje MAGISTRÁT: Toto poriadne zanedbali!

Hlavné mesto má pripravené dopravné projekty v hodnote viac ako 200 miliónov eur, ktoré je, ako tvrdí, možné zrealizovať do roku 2023. “Podstatné je, ako rýchlo dokáže štát tieto žiadosti o nenávratné finančné príspevky spracovať. Vicepremiérka o tomto postupe, samozrejme, vie, keďže ju osobne o tom informoval aj primátor,” povedala hovorkyňa mesta. Oproti pôvodnému scenáru mešká projekt 2. etapy električkovej trate v Petržalke podľa magistrátu len jeden mesiac. Okrem prípadných politických dôvodov preto, ako tvrdí, nie je aktuálne žiadny iný dôvod na prezentáciu katastrofických scenárov. Samospráva deklaruje, že projekt napreduje a preukázateľne mu venuje náležitú pozornosť.

Veľký prieskum spokojnosti občanov s primátormi a starostami: Hlasujte v ankete a zistite akú dôveru má zástupca vášho mesta alebo obce

Mesto pripomenulo, že Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) len pred dvoma týždňami ukončil kontrolu a nemal námietky voči verejnému obstarávaniu na zhotoviteľa predĺženie električkovej trate v Petržalke. “Mesto je teraz tesne pred podpisom zmluvy s víťazom súťaže, ktorý dovtedy poskytne aj presný harmonogram realizačných prác,” skonštatovala Rajčanová. Remišová silno pochybuje, že sa mestu podarí predĺžiť električku v Petržalke do konca roka 2023. Ak sa tento termín nestihne, pôjde podľa jej slov o zlyhanie bratislavského magistrátu. Poukázala pritom na fakt, že pre Bratislavu bolo na tento projekt z eurofondov vyčlenených v programovom období 100 miliónov eur.