Regióny Bratislava

Prezidentka sa na Ukrajine stretla s generálnym prokurátorom Kostinom

20230429_Ukrajina_SR_CR_Caputova_Kyjev__navsteva_2954666
FOTO TASR - Martin Baumann

KYJEV/BRATISLAVA – Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v sobotu v rámci svojej návštevy Ukrajiny stretla s ukrajinským generálnym prokurátorom Andrijom Kostinom a od predstaviteliek ukrajinského verejného sektora si prevzala ocenenia. Čaputová na svojich účtoch na Facebooku a Instagrame okrem fotografie s generálnym prokurátorom Kostinom zverejnila aj video, na ktorom jej ukrajinské dievčatko ďakuje a odovzdáva ocenenia za pomoc Ukrajincom a Ukrajinkám.

 

“Vážená pani prezidentka, ďakujeme vám za podporu a pomoc a chceme odovzdať čo najsrdečnejšie pozdravy vašim dcéram,” povedalo dievčatko, ktoré prezidentku následne objalo. Čaputová a český prezident Petr Pavel pricestovali na Ukrajinu v piatok. Spoločne navštívili ukrajinské mesto Boroďanka, ktoré na začiatku invázie zničili ruské jednotky; popoludní absolvovali stretnutie s prezidentom Zelenským a predsedom Najvyššej rady Ukrajiny Ruslanom Stefančukom.

Prezidentka v piatok navštívila i centrum pre týrané a zneužívané ženy. Český prezident Pavel zase v meste Buča položil kvety na miesto, kde bol po stiahnutí ruských inváznych síl nájdený masový hrob. V piatok v podvečerných hodinách sa obe hlavy štátu museli pre letecký poplach v Kyjeve uchýliť do krytu.