Politika Domáce

Prezidentku teší, že si Ozbrojené sily udržali dôveru verejnosti

Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Prezidentku SR Zuzanu Čaputovú teší, že si naše ozbrojené sily nielen udržali dôveru verejnosti, ale ju v nedávnom období ešte aj posilnili. Na sociálnej sieti to uviedla pri príležitosti utorkového Dňa Ozbrojených síl (OS) SR.

 

Prezidentka zároveň vyzdvihla prácu vojakov na hraniciach, pri živelných katastrofách, pri boji s pandémiou či pri zabezpečovaní poriadku. OS SR aj takto podľa nej posilňujú presvedčenie verejnosti, že sú pripravené aktívne a účinne pomôcť.

“Ako hlavná veliteľka som na úspechy našich ozbrojených síl, doma aj vo svete, hrdá,” doplnila. Zároveň poďakovala profesionálnym vojakom za energiu a námahu, ktorú vkladajú do svojej služby.

Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) uviedol v utorok v Brezovej pod Bradlom, že spoločne s náčelníkom Generálneho štábu OS SR Danielom Zmekom hľadajú riešenia, ako pomôcť profesionálnym vojakom pri plnení ich každodenných úloh v čo najväčšej možnej miere. “Verím, že profesionálni vojaci začali pociťovať zmeny, ktoré realizujeme s úprimným záujmom zlepšiť podmienky výkonu štátnej služby. Verím, že spoločne budeme môcť o rok povedať, že sme sa úspešne posunuli ďalej,” dodal minister.