Regióny Prešov Humenné

Pri štyroch základných školách v Humennom pribudli cykloprístrešky

Zdoj: humenne.sk

HUMENNÉ – Pri štyroch základných školách (ZŠ) v Humennom pribudli cykloprístrešky. Projekt, na ktorý mesto získalo financie z Ministerstva dopravy SR, podľa radnice podporí a pomôže využívať bicykel ako dopravný prostriedok zo strany žiakov a zamestnancov škôl.

Ako na webstránke mesta informoval Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu (MsÚ), v rámci výzvy na výstavbu cykloprístreškov a cyklostojanov v areáloch základných a stredných škôl, respektíve v ich bezprostrednom okolí bola alokovaná suma 750.000 eur. Jeden projekt bolo možné podporiť do výšky 30.000 eur.

Mesto Humenné získalo dotáciu na dodanie a vybudovanie prístreškov v areáloch štyroch ZŠ. Po jednom pribudli v areáli ZŠ Dargovských hrdinov a ZŠ Laborecká. Po dva pribudli v areáli ZŠ Hrnčiarska a ZŠ Kudlovská. Celkový rozpočet stavby bol 37.828,42 eura s DPH. Dotácia ministerstva dopravy predstavovala 30.000 eur. Takmer 8000 eur financovalo mesto z vlastných zdrojov. Dodanie a montáž realizovala firma Rastislav Mucha – Ramstav.