Pripravte si HOTOVOSŤ! Viaceré banky opäť naplánovali rozsiahle ODSTÁVKY: Fungovať nebudú BANKOMATY ani platby kartou

SLOVENSKO – Najväčšiu banku na Slovensku znova čaká odstávka takmer všetkých služieb. Ďalšia banka odstaví elektronické systémy.

Slovenská sporiteľňa (SLSP) upozornila na plánovanú odstávku, počas ktorej už druhýkrát tento mesiac vypne takmer všetky svoje služby. Odstávka je naplánovaná na noc z piatka na sobotu 22. – 23. marca. “Bankomaty budú nedostupné a debetné karty budú fungovať v obmedzenom režime. Nedostupná bude aj linka klientskeho centra. Pobočky v nákupných centrách, ktoré sú počas víkendu otvorené, v sobotu 23. marca otvoríme až od 11.00 hod,” informovala SLSP s tým, že klientom odporúča, aby sa na odstávku služieb vopred pripravili napríklad výberom potrebnej hotovosti.

Čo a kedy nebude fungovať v SLSP?

Odstávka systémov až do rána

Na odstávku elektronických služieb sa musia pripraviť klienti mBank. Banka ju naplánovala na nedeľu 24. 3. v čase od 2:00 do 9:00. “V uvedenom čase nebudú dostupné platby kartou na internete. Platby kartou na termináloch v obchodoch a výbery z bankomatov budú fungovať bez obmedzení,” približuje banka.

V čase 2:00 – 9:00 nebudú v mBank dostupné tieto služby:
 internet banking,
mobilná aplikácia,
platby kartou na internete (ak je vyžadované potvrdenie platby v mobilnej aplikácii alebo pomocou SMS),
SMS,
mLinka,
systém žiadostí o produkty.

“Ak máte po ukončení odstávky problém s prihlásením do internet bankingu, vyčistite vyrovnávaciu pamäť prehliadača (tzv. cache) stlačením klávesy F5, resp. kombináciou kláves CTRL+F5, alebo vymažte cookies vo vašom prehliadači,” radí klientom banka.

Viac o téme: banky, mBank, odstávka, Slovenská sporiteľňa

Súvisiace články