Regióny Žilina Dolný Kubín Top

VIDEO Prvé BÚRKY udreli! Voda ZAPLAVILA domy, dvory a cesty: Ľudia sa brodia BAHNOM

V Zázrivej je vyhlásený tretí povodňový stupeň. Vyliali sa viaceré potoky. Zdroj: FB Obec Zázrivá
ZÁZRIVÁ – V oravskej obci Zázrivá, okres Dolný Kubín, vyhlásili v stredu po intenzívnom daždi tretí povodňový stupeň. Voda zaplavila domy, dvory a cesty.
Informoval o tom starosta Matúš Mních na oficiálnej webovej stránke obce. “Vzhľadom na intenzívny dážď dochádza v obci Zázrivá k vybreženiu Petrovského, Dolinského, Belanského potoka, ich prítokov a k následnému zaplaveniu územia, pivníc rodinných domov a miestnych komunikácií,” priblížil Mních.
V Zázrivej je vyhlásený tretí povodňový stupeň. Vyliali sa viaceré potoky. Zdroj: FB Obec Zázrivá
Prívalová voda podľa neho naniesla množstvo sedimentov, štrku a hliny na miestne komunikácie a dvory rodinných domov. Starosta dodal, že opatrenia potrebné na zabezpečenie ochrany pred povodňami a záchranné práce urobia v súlade s povodňovým plánom obce. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v stredu napoludnie výstrahu prvého stupňa pred povodňami z trvalého dažďa v okresoch Námestovo a Dolný Kubín. Výstraha platí do 20.00 h.
Veľké množstvo vody zostalo na ceste zo Žilina do Martina. Šoféri upozorňujú ostatných, aby si pri jazde dávali pozor na šmyk.
Zdroj:FB/Dopravný servis Žilina