Putin sa zaviazal, že bude ďalej posilňovať ruskú armádu

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

MOSKVA – Prezident Vladimir Putin dnes vyhlásil, že Rusko potrebuje silnú armádu, aby odvrátilo hrozby pri svojich hraniciach. Putinovo vyjadrenie odráža napätie, ktoré vládne medzi Západom a Moskvou pre krízu na Ukrajine.

Putin v Kremli na stretnutí absolventov ruských vojenských akadémií povedal, že „silná armáda vybavená modernými zbraňami je zárukou zvrchovanosti a územnej celistvosti Ruska“.

Ruský líder sa podľa tlačovej agentúry AP zaviazal, že bude pokračovať v snahe o rozsiahlu modernizáciu armády, ktorá počíta s dodávkami obrovského množstva moderných zbraní.

Putin dodal, že Ruska nemá útočné úmysly a zameriava sa na „urovnanie sporov výlučne politickými prostriedkami pri rešpektovaní medzinárodného práva a záujmov ostatných národov“.

Vzťahy Rusko-Západ sa zhoršili a v súčasnosti sú na úrovni z obdobia studenej vojny. Spôsobila to anexia ukrajinského Krymského polostrova Moskvou a jej podpora proruského povstania na východe Ukrajiny.

čítať viac

Viac o téme: Vladimir Putin

Súvisiace články