Spoločnosť Zahraničné

Rio znovu otvorilo pláže. Podľa úradov je nákaza pod kontrolou

Zdroj: TASR / AP

RIO DE JANEIRO – Brazílske mesto Rio de Janeiro znovu otvorilo pláže a pokračuje aj v rušení iných obmedzení zameraných na zastavenie šírenia koronavírusu. Informoval o tom spravodajský portál G1, na ktorý sa v utorok večer odvolala tlačová agentúra DPA.

 

Miestni obyvatelia si môžu teraz prenajať plážové kreslá a slnečníky, na pláži sa môžu stavať aj predajné stánky a predavači môžu ponúkať alkoholické nápoje, hoci stále treba dodržiavať bezpečné odstupy. Brazílske veľkomesto už predtým povolilo plávanie v mori, ale opaľovanie na plážach bolo zakázané. Uvoľnili sa aj ďalšie obmedzenia vrátane tých, ktoré sa týkajú tančiarní – tie môžu byť v prevádzke za určitých bezpečnostných opatrení.

Starosta mesta Marcelo Crivella povedal, že prenos koronavírusu je pod kontrolou a že pravdepodobnosť druhej vlny je mizivá. Brazília potvrdila vyše 5,5 milióna prípadov nákazy koronavírusom, čo je tretí najvyšší počet na svete. Na ochorenie COVID-19 tam zomrelo vyše 160-tisíc ľudí. Úrady štátu Rio de Janeiro hlásili v meste vyše 119.000 prípadov infekcie a viac ako 12-tisíc úmrtí.