Malacky Regióny Bratislava Top

RODINNÁ TRAGÉDIA Jarovi ZHOREL dom, upadol do KÓMY a vzali mu deti! Boj o život PREHRAL

Zdroj: Predobro.sk, FB/Hasiči Stupava

ROHOŽNÍK – Jaroslav zo Záhoria žil pokojný, pracovitý život, až do chvíle, keď ho začala prenasledovať jedna tragédia za druhou. Najprv pre požiar prišiel o strechu nad hlavou, potom prišiel aj o zdravie a deti. Napokon mu osud vzal aj to najcennejšie – pred pád dňami naposledy vydýchol.

Zvrat v jeho živote nastal pred doma rokmi, keď plamene zachvátili kôlňu s drevom na dvore rodinného domu v obci Rohožník (okres Malacky). Do príjazdu hasičov sa požiar rozšíril na dva rodinné domy.

Bolo to cez letné prázdniny 2022. Jaroslav bol v práci, keď doma nechal 13-ročného a 7-ročného chlapca. Mladší išiel za mačkami do šopy, do ruky však vzal zapaľovač, čo malo fatálne dôsledky. Nechtiac zapálil polystyrén, čo prerástlo až do obrovského požiaru, ktorý pohltil všetko, čo rodina mala.

Zdroj: FB/Hasiči Stupava

Prišiel o všetko

Majetok nedokázali zachrániť  ani desiatky hasičov. Čo však bolo najhoršie, Jaroslav dom nemal poistený a požiar spôsobilo mladšie z detí, ktoré situáciu znášalo psychicky veľmi ťažko, spomínal Jaroslav vlani pre My Záhorie.

Deti, o ktoré sa Jaroslav takmer od narodenia príkladne staral, boli vnuci, ktorých mu súd zveril do starostlivosti. Ich matka, Jaroslavova dcéra, ich opustila krátko po narodení.

Zdroj: FB/Hasiči Stupava

Dočasne im ponúkol bývanie starosta, neskôr si museli nájsť vlastný byt. Potom však prišla ďalšia rana osudu. Starosti mu prinieslo ochorenie. Jeho zdravotný stav sa po požiari zhoršil natoľko, že upadol do kómy.

Keď sa prebral, čakala ho krutá správa

Keď sa Jaroslav po mesiaci prebral, zastihla neobyčajne krutá správa. Keďže v prázdnom byte ostali deti samé, dostali sa do detského domova. Nemal sa teda kam vrátiť a prišiel o deti, ktorým venoval posledné roky života.

Neskôr sa nad ním zľutovala rodina z vedľajšej dediny. Vzali si ho k sebe. Ostal však odkázaný na pomoc iných ľudí. Pomocnú ruku mu podal aj dobročinný projekt Predobro.sk a darcovia, ktorí mu prispeli cez transparentný účet.

Pred pár dňami, žiaľ, prišla tá najsmutnejšia správa. “S ľútosťou Vám milí priatelia oznamujeme, že pán Jaroslav, ktorému ste mnohí pomohli, prehral svoj boj so zákernou chorobou. Nech odpočíva v pokoji,” uviedol na sociálnej sieti tím Predobro.sk.