Spoločnosť Koronavírus Domáce

Rýchlotesty podstúpilo vyše 10-tisíc klientov a zamestnancov domovov sociálnych služieb

Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Masívne skríningové testovanie na nový koronavírus absolvovalo už vyše desaťtisíc klientov a zamestnancov domovov sociálnych služieb (DSS). Nákaza, ani v prípade potvrdzujúceho PCR testu, sa nepotvrdila. Pred rokovaním ústredného krízového štábu to uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO).

 

Vysvetlil, že po dohode s Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR sa v prípadoch, ak pri rýchlotestoch vyjde podozrenie na infekt, v priebehu jedného či dvoch dní uskutoční aj PCR test. “V rámci týchto testov sa žiadna nákaza nepotvrdila, všetky boli negatívne,” zdôraznil Krajčí. Rovnako sa pri skríningu venuje pozornosť i klinickým príznakom, sprevádzajúcim ochorenie COVID-19. “Žiadne symptómy sa zatiaľ u nikoho z tých, ktorí prešli skríningom, nezistili,“ dodal Krajčí.

Testovanie všetkých zamestnancov a klientov DSS rýchlotestami oznámil v druhej polovici apríla minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina). Zástupca DSS sa tiež stal členom ústredného krízového štátbu.