Politika Domáce Top

Saskár kvôli výstave zosmiešnil asistenta kotlebovcov

BRATISLAVA – Spor poslanca Petra Osuského (SaS) a aktivistu Rudolfa Vaského pokračuje ďalšou kapitolou, tentokrát sa však do nej zamiešal aj asistent v ĽSNS Marián Mišún. Problémom je tento raz sporná výstava.

Práve kontroverzný Mišún sa na sociálnej sieti prezentuje pri fotografiách výstavy s názvom „Genocída slovenského národa a obete vlastizrady po roku 1989″ od Vaského. Osuský, ktorý pred pár týždňami Vaského vyfackal, upozorňuje, že Mišún ale stojí pri fotografiách obetí z Mexika či Libanonu.

Hyenizmus a vedomá lož

„Skúsenosť nás učí, že ani v škole neopisujeme od najhlúpejšieho spolužiaka. Túto pravdu zrejme nepozná občan Mišún, keď sa hrdinsky prezentuje „genocídnymi” fotografiami opísanými od občana Vaského,” vysvetľuje Osuský.

Člen OKS ďalej dodáva, že ide o hyenizmus. „U Vaského ide vedomú lož, pretože vie odkiaľ „ukradol” tie fotky, podobne ako keď ukradol bojler. U Mišúna ide buď o hlúposť, alebo o rovnakú lož ako u Vaského. Niektorí poslaneckí asistenti (ĽSNS) sa proste nevydaria,” uzatvára.

osusky_misun_facebook

Mišún tvrdí, že sa nikde nepísalo, že na fotografiách budú mŕtvoly zo Slovenska. „Jedná sa o vzdelávaciu metódu za použitia ilustračných fotografii. Mŕtvy samovrah, je predsa rovnaká tragédia, či sa jedná o Slováka, Čecha, Poliaka alebo Rumuna,” napísal na Facebooku. Fotky majú podľa neho slúžiť iba ako didaktická pomôcka a v prvom rade ide o myšlienku akcie.

misun_facebook

Zdroj: ph, Foto: SITA, FB / Marián Mišún, FB / Peter Osuský