Spoločnosť Zahraničné

Severokórejskú prebehlíčku a jej malého syna našli mŕtvych v byte v Soule

Ilustračná fotografia: pixabay

SOUL- Telá severokórejskej prebehlíčky a jej malého syna našli v ich byte v Soule, informovala v utorok juhokórejská polícia. Miestne médiá uviedli, že dvojica zrejme zomrela od hladu.

 

Matku, identifikovanú iba priezviskom Han, a jej šesťročného syna našli 31. júla, približne dva mesiace po ich smrti, oznámili úrady.

“Neobjavili sme stopy po vražde alebo samovražde,” povedal pre tlačovú agentúru AFP predstaviteľ policajnej stanice vo štvrti Kwanak v juhokórejskej metropole Soul.

“Čakáme na výsledky pitiev od Národnej forenznej služby,” dodal predstaviteľ.

Zbehovia v Južnej Kórei majú nárok na peňažné dávky od úradov, ale niektorí majú problém so začlenením do veľmi odlišnej juhokórejskej spoločnosti.

Han, údajne štyridsiatnička, si pred dvoma mesiacmi vybrala z bankového účtu 3858 wonov (3,16 dolára), uviedol juhokórejský denník Tonga ilbo.

Mesačné nájomné a účty za plyn nemala žena zaplatené už rok a v jej chladničke neboli žiadne potraviny, keď telá v byte našli, dodal denník.

Tonga ilbo tiež napísal, že žena ušla do Južnej Kórey cez Čínu a Thajsko v roku 2009, neskôr sa vydala za muža kórejsko-čínskeho pôvodu a presťahovala sa do Číny. Po rozvode sa vlani vrátila so synom do Soulu, ale mala problém nájsť si prácu.

Polícia sa k správe denníka Tonga ilbo odmietla vyjadriť.

Južná Kórea je štvrtá najväčšia ekonomika Ázie, ale v posledných rokoch sa často objavujú správy o úmrtí rodín z dôvodu chudobu a sociálnej izolácie.

Údaje vlády vlani ukázali, že zbehovia zo Severnej Kórey (KĽDR) sú trikrát viac náchylnejší spáchať samovraždu než Juhokórejčania – príčinou býva trauma, izolácia a finančné ťažkosti.