Regióny Prešov Kežmarok

ŠIALENÝ október pokračuje: Muž sa vyhrážal susedom smrťou, vyrazil dvere a poškodil auto

Opitého štyridsiatnika, ktorí sa vyhrážal zabitím polícia zadržala. Ilustračné foto. Zdroj. FB-Polícia SR/Prešovský kraj

KEŽMAROK –  Polícia obvinila z trestného činu porušovania domovej slobody a nebezpečného vyhrážania 41-ročného muža spod Tatier.

Ako uviedla krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová v pondelok podvečer sa vyhrážal obyvateľom jedného z domov v okrese Kežmarok zabitím a poškodil aj auto stojace na dvore. Agresor prišiel k zamknutým vchodovým dverám, začal na ne búchať a dožadoval sa svojej manželky i syna. “Majiteľka domu ho vyzvala, aby šiel preč, no ten sa ešte viac nahneval, kopol do dverí, tie sa otvorili a on neoprávnene vošiel dnu. Nakoniec sa muža podarilo z domu dostať preč, prešiel však na dvor, kde rozbil kameňom čelné sklo auta,” priblížila Ligdayová. Agresor sa obyvateľom domu okrem toho neustále vyhrážal zabitím. Polícia agresívneho muža obmedzila na osobnej slobode, bol zadržaný a skončil v cele policajného zaistenia. Okresný vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie.