Krimi Regióny Prešov Poprad Top

Šikana ZABILA dvoch školákov! HRÔZA, čo sa stalo 18-ročnej Veronike: Ďalšia OBEŤ krutého výsmechu?

šikana
Ilustračné foto. Zdroj: archív zoznam.sk, Pixabay

POPRAD – Duševné zdravie detí a mladých ľudí sa rapídne zhoršuje, o čom svedčí aj zvyšujúci sa počet samovrážd alebo minimálne pokusov o ňu. V posledných mesiacoch Slovensko zasiahli najmä dva prípady, kedy o život prišli dvaja mladí chlapci. A to všetko kvôli šikane. 

15-ročný Roman sa rozhodol svoj život ukončiť skokom zo strechy školy v Parchovanoch. Jeho spolužiaci si všetko natáčali a dokonca na neho ešte aj kričali, aby skočil. Šikanovať ho mali dlhšie a on to už viac nezvládal. Jeho otec sa rozhodol všetko medializovať, aby sa táto situácia začala riešiť.

Kvôli šikane v škole mal prísť o život aj 18-ročný Nicolas z Nových Zámkov, ktorý neprežil požiar v byte. Až niekoľko týždňov po udalosti jeho rodičia prehovorili o tom, čo sa dialo ich synovi.

Roman si vzal život v škole v Parchovanoch. ZDROJ: Facebook

Veronika mohla byť ďalšou obeťou šikany

Nechýbalo veľa a na zoznam študentov, ktorí spáchali samovraždu, by pribudlo ďalšie meno. Ako uvádza portál Nový Čas, 18-ročná Veronika z Popradu tiež premýšľala nad tým, že si siahne na život, no práve medializovaný prípad Romana ju od toho odradil. Oslovila Romanovho otca a opýtala sa ho, či by mohla prísť zapáliť sviečku na hrob jeho zosnulého syna. Stretli sa a Veronika sa mu zdôverila, že je tiež obeťou šikany, no rozhodla sa s tým bojovať.

„Doteraz som o tom, že si ma spolužiaci doberajú, nehovorila nikomu, keďže som si myslela, že sa to nebude riešiť. Sú to rôzne narážky, napríklad, že som mala mať svadbu a podobne. Uráža a dotýka sa ma to. Trvá to už od základnej školy. Často, keď idem do školy, som v strese,“ prezradila Veronika Novému Času. Spolužiaci sa jej smiali dokonca aj za to, že je “utekajú” oči.

Romanov otec preto navštívil strednú školu v Poprade, ktorú Veronika navštevuje, aby sa porozprával s riaditeľkou, ktorá o ničom nevedela. Prisľúbila, že všetko bude prešetrené a vinníci potrestaní. Dodala, že na jej škole je nulová tolerancia šikany či agresie.

„S Veronikou celý problém rozoberieme, zapojíme do prípadu výchovnú poradkyňu a sociálneho pedagóga a všetky osoby, ktoré sú dotknuté, vypočujeme. Vyvodíme z toho dôsledky, pričom budeme hľadať spôsob nápravy, aby nedochádzalo k žiadnym prejavom verbálnych útokov,“ uviedla riaditeľka školy z Popradu.

Otec Romana mal z rozhovoru s riaditeľkou dobrý pocit a je rád, že mohol takýmto spôsobom Veronike pomôcť. Je veľmi dôležité, aby sa šikana na školách začala riešiť viac a aby mali riaditelia a učitelia prehľad o tom, čo sa v jednotlivých triedach deje. Práve takto sa dá zabrániť ďalšej hroznej tragédii.