Regióny Košice Top

ŠKANDÁL Mestský zamestnanec OPITÝ vpálil do dopravnej značky! Smiešny TREST?

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR

KOŠICE –Koncom januára sa na Južnej triede v Košiciach stala dopravná nehoda. 60-ročný vodič Dacie Duster narazil do dopravnej značky a stĺpa verejného osvetlenia. Za volantom mal sedieť zamestnanec Správy mestskej zelene (SMZ) Košice Mikuláš Kašai, ktorý už spoznal svoj trest.

Ako uviedol košický Korzár, k dopravnej nehode malo dôjsť vo večerných hodinách, pričom vodič mal nafúkať 1,88 profile. Už vtedy bolo známe, že šoférom bol zamestnanec Správy mestskej zelene Košice, ktorý mal ísť pozatvárať detské ihriská. Skončil v policajnej cele s obvinením z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Pred policajtmi a súdom tvrdil, že mal bolesti brucha, a preto si dal vodku. Svoj čin oľutoval a dokonca sa označil za idiota.

Vodič už svoj trest pozná

Ako informoval Korzár v ďalšom článku, zamestnanec SMZ, ktorý šoféroval opitý, už pozná svoj trest. Polícia ho obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, vymerali mu peňažný trest 500 eur a v prípade marenia trojmesačné väzenie. Okrem toho dostal zákaz šoférovať na 20 mesiacov a prišiel aj o svoje pracovné miesto.

„V zmysle Zákonníka práce bol 31. januára s daným zamestnancom ukončený pracovný pomer dohodou,“ uviedol pre Korzár hovorca Správy mestskej zelene Košice Marek Lukáč.

Je podľa vás takýto trest dostatočný alebo je práveže až príliš prísny?