Domáce

SKOK! HODNOTÍ ROK PÔSOBENIA ANDREJA KISKU NA POSTE PREZIDENTA POZITÍVNE

Nástupom prezidenta Andreja Kisku do funkcie získalo Slovensko po dlhom čase politika, ktorý je pozitívnym vzorom pre občanov. SKOK! očakáva, že hlas prezidenta Andreja Kisku bude v budúcnosti ešte viac rezonovať v oblastiach, ktoré trápia občanov a všetky politické garnitúry v nich zlyhali – korupcia, situácia v zdravotníctve a v školstve, či úroveň politickej kultúry.

„Slovensko potrebuje viac politikov, ktorí budú spoločnosť spájať, a nie rozdeľovať, a ktorí nebudú zneužívať ideológie s cieľom uchopenia moci, ale zamerajú sa na riešenie konkrétnych problémov, trápiacich občanov,“ povedal predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

SKOK! oceňuje prezidentov jasný a čitateľný postoj v oblasti zahraničnej politiky. Sme presvedčení, že rovnako zrozumiteľné by však mali byť aj signály, ktoré prezident vysiela k občanom na domácej pôde. A to aj v prípade, že pôjde o zložité celospoločenské otázky, ktoré majú potenciál polarizovať spoločnosť. Takými bolo napríklad aj februárové referendum, či aktuálne rezonujúci problém utečencov.