Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Slováci, POZOR! Až 3 veľké BANKY upozorňujú na VÝPADKY dôležitých služieb! Na TOTO sa vopred PRIPRAVTE

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Klienti troch bánk musia počítať s tým, že niektoré služby im dočasne nebudú fungovať. Naplánovali totiž práce na svojich elektronických systémoch.

Už najbližšiu noc môžu výpadky očakávať klienti dvojice bánk, ktoré patria do rovnakej bankovej skupiny. Ako upozorňuje Raiffeisen banka, v noci z 23. 05. 2024 na 24. 05. 2024 v čase od 21.30 do 4.10 hod. bude možné zaznamenať nedostupnosť služby Internet banking.

“Prípadné blokovanie kariet zrealizujete v danom čase prostredníctvom našej Infolinky na 0850 850 555. Výbery z bankomatu plastovou kartou, ako i platby v kamenných obchodoch bude možné uskutočňovať bez obmedzenia,” uviedla banka na webe.


Obdobný oznam zverejnila aj Tatra banka, u ktorej môžete v noci z 23. 05. 2024 na 24. 05. 2024  v čase od 21.30 do 5.30 hod. zaznamenať výpadky vybraných funkčností v mobilnej aplikácii Tatra banka a Internet bankinguTB.

“Naše kontaktné centrum DIALOG Live *1100 bude v danom čase poskytovať svoje služby, avšak v obmedzenom režime. Výbery z bankomatu plastovou kartou, ako i platby v kamenných obchodoch  bude možné uskutočňovať bez obmedzenia, dodala banka na svojej stránke.


Ako posledná z trojice realizuje odstávku Československá obchodná banka (ČSOB). Ako informovala, v sobotu 25. mája v čase od 00.01 hod. do nedele 06.00 hod. dôjde pre plánovanú prevádzkovú odstávku k celkovému obmedzeniu služieb Moja ČSOB, ČSOB SmartBanking a ČSOB API (PSD2).

“V tomto čase bude tiež nedostupná funkcia vkladu prostredníctvom recyklačných bankomatov. Platby kartou v kamenných prevádzkach a na internete, ako aj výbery hotovosti z bankomatov ČSOB, budú po celý čas fungovať bez obmedzení,” priblížila banka. Služby pobočiek v nákupných centrách budú v sobotu 25. mája obmedzené na poskytovanie poradenstva.

Všetky tri banky sa za spôsobené komplikácie vopred ospravedlňujú.