Spoločnosť Domáce

Slovenská lekárnická komora ostáva bez zmeny. Ondrej Sukeľ pokračuje vo funkcii prezidenta

Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Ondrej Sukeľ pokračuje vo funkcii prezidenta Slovenskej lekárnickej komory (SLeK). Vo funkcii je už od roku 2014. Rozhodli o tom delegáti XXXI. Snemu SLeK v Košiciach, ktorí zvolili na najbližšie štvorročné funkčné obdobie všetky zákonné orgány.

Delegáti vo funkcii potvrdili aj polovicu doterajších členov Rady SLeK. Prvým viceprezidentom SLeK sa stal Norbert Chano a 2. viceprezidentkou Miroslava Snopková. “Kampane, ako Kto má kľúče od skrinky s jedmi?, Dieťa nie je malý dospelý, Lieky počas dojčenia a najmä kľúčový projekt Interakcie liekov, sú reálnou ukážkou toho, že zdravý pacient má byť výsledkom našej práce, a preto chceme s osvetou zameranou na pacienta pokračovať aj v roku 2019,” avizuje Sukeľ.

Podľa jeho slov sú lekárne najdostupnejšie zdravotnícke zariadenia, lekárnici realizujú množstvo bezplatných preventívnych aktivít. “Sme lídrom v elektronickom zdravotníctve a v aplikácii svetových trendov farmaceutickej starostlivosti. Aktívne prispievame k stabilite financovania zdravotníctva, nadštandardne sme vyšli v ústrety Všeobecnej zdravotnej poisťovni pri projekte e-recept. Na vlastné náklady sme sprístupnili jedinú relevantnú databázu liekových interakcií. Napriek tomu sme na okraji záujmu rezortu,” tvrdí.

Sukeľ upozornil, že ide o jediný segment zdravotníctva, ktorý má nariadené bezplatné pohotovostné služby. “V lekárenstve dlhodobo klesá reálne ohodnotenie práce, nemáme kompenzované náklady na aplikáciu e-zdravia. Sme vystavení nezmyselným až šikanóznym postupom za nedostatky e-zdravia, ktoré sme nespôsobili. Zmena týchto a mnohých ďalších negatív je mojou prioritou na najbližšie štyri roky,” dodal.