Počasie chystá PREKVAPENIE! Toto by ste určite nečakali

Na našom území sa začalo otepľovať a počasie stabilizovať. Meteorológovia však prichádzajú s informáciou, kedy sa v nastávajúcich hodinách charakter počasia zmení a nastane vlna ešte teplejšieho počasia. Ako píše portál Imeteo.sk, teploty sa budú hnať až k neuveriteľným +15 °C, čo môže spôsobiť aj kvitnutie stromov.

Pripraviť sa preto treba na slnečné a teplé počasie, ktorého dôvodom bude príliv veľmi teplého vzduchu z oblasti Afriky. Niektoré noci môžu byť bez mrazu a to dokonca aj v severnej časti Slovenska. Teploty sa vyšplhajú výrazne nad hranicu dlhodobého normálu, čo môže spôsobiť spomínané kvitnutie niektorých stromov. Takéto počasie by malo u nás pokračovať aj začiatkom nasledujúceho týždňa.

slnko1

Ilustračná foto: Zdroj: Pexels/Brett Sayles

Na aké teploty sa pripraviť?

Ako uvádza Imeteo.sk, denné teploty sa už počas dnešného dňa šplhali na niektorých miestach  nad +10 °C. Najbližšie dni budú ešte teplejšie a teploty počas dňa budú do piatka 17. februára stúpať na +4 až +12 °C. Charakter počasia sa zmení v priebehu piatka, kedy bude oblačno a daždivo nielen v nížinách, ale aj na horách.

„Počas víkendu by malo dôjsť k ďalšiemu otepleniu, ktoré vyženie teploty až k +15 °C, čo snehová pokrývka vplyvom takto vysokých teplôt a dažďa nemusí vydržať ani na severe, kde sa treba pripraviť na výrazné topenie snehu a s tým súvisiaci vzostup vodných tokov,“ dopĺňa Imeteo.sk.

Viac o téme: oteplenie, počasie, Slovensko oteplenie, výrazné oteplenie

Súvisiace články