Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Už čoskoro otvoria DVE nové nákupné CENTRÁ a 50 supermarketov: Ľudia TOTO kritizujú

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Prúdy Sereď, Pixabay, úprava regiony.sk

Slovensko už čoskoro zaplavia nové supermarkety

Blížiace sa otvorenie prvých predajní Biedronka vyvolalo silnú reakciu predajcov. Obchodníci si chcú udržať svoje pozície na trhu, kde im už čoskoro bude konkurovať poľský diskont. Aj to je dôvod, prečo chystajú otvárať jednu novú predajňu za druhou.

V roku 2024 chcú potravinové reťazce na Slovensku otvoriť približne 50 nových predajní. Pre Aktuality to potvrdili zástupcovia sietí Coop Jednota, Lidl, Tesco, Kaufland, Billa či Terno. Počtom prevádzok najväčšia sieť Coop Jednota plánuje otvoriť približne 12 nových predajní a ďalších 81 zrekonštruovať. Plánujú spustiť aj centrálny e-shop na objednávanie potravín a zaviesť samoobslužné predajne.

Otvorenie viacerých nových prevádzok avizuje aj Lidl, ako príklad uvádza lokality Bratislava – Púchovská a Považská Bystrica – Slovenských partizánov. Obchodný reťazec Tesco plánuje už do polovice marca rozšíriť svoju sieť o 15 predajní Tesco expres, ktoré nahradia zrušenú sieť Žabka.

O minimálne 10 nových pobočkách hovorí predajňa Billa, ktorá rozširuje aj koncept potravín Viva Billa na čerpacích staniciach. K doterajšej dvadsiatke by malo pribudnúť do troch rokov ďalších 50 na pumpách po celom Slovensku. Vyrásť by mali aj nové supermarkety Kaufland. Sieť Terno/Kraj plánuje otvoriť šesť až desať nových predajní. Chce sa tak rozšíriť do nových regiónov akými sú Liptov a Spiš.

Prvé mestá, kam expanduje Biedronka

Otázne ostáva, ako masívna bude expanzia Biedronky. Podľa dostupných informácií by aspoň spočiatku mal poľský reťazec otvárať predajne vo väčších mestách, a to v Bratislave, Žiline, Košiciach, Banskej Bystrici a Trnave.

Na Slovensku naďalej expandujú aj nepotravinové diskonty. Ako informovali Hospodárske noviny, holandský nováčik na našom trhu Action v priebehu necelého roka otvoril 15 prevádzok. Rozširovať svoju sieť chce naďalej, najnovšie sa zameriava na sever – Bytču a Ružomberok. Nespí však ani konkurencia. KiK chce v priebehu tohto roka na Slovensku otvoriť päť nových prevádzok.