Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Už čoskoro otvoria DVE nové nákupné CENTRÁ a 50 supermarketov: Ľudia TOTO kritizujú

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Prúdy Sereď, Pixabay, úprava regiony.sk

SLOVENSKO – Veľké rošády na mape obchodov. Na Slovensku pribudnú už čoskoro dve nové nákupné centrá. Tunajšie reťazce sa zároveň naplno pripravujú na príchod nového hráča – poľskej Biedronky – a po celej krajine otvoria 50 nových supermarketov.

Najbližšie nové nákupné centrum pribudne na Liptove, kde nahradí už dávno zatvorenú Hypernovu v Ružomberku. Budova po bývalom hypermarkete teraz dostane druhý dych, jej súčasťou bude aj supermarket. Slávnostné otvorenie OC Spektrum v Ružomberku bude 21. marca 2024, informujú o tom Aktuality. Jeho súčasťou bude spolu šesť obchodov: Terno, TEDi, Pepco, Sinsay, dm drogerie a Action.

Vizualizácia OC Spektrum. Zdroj: Mayflower group

Skupina Mayflower Group, ktorá stojí za nákupným centrom, neuvažuje nad tým, že by centrum rozšírila v prípade úspechu a záujmu zo strany obchodníkov. Dôvodom je jeho umiestnenie a blízkosť kaštieľa. Pri nákupnom centre sa bude nachádzať do 120 parkovacích miest.

Prúdy v novej štvrti

Ďalšie nové nákupné centrum nebude otvárať vo veľkom a krajskom meste, ale v malom mestečku Sereď. Doplní tak novú štvrť, v ktorej sa stavajú domy a byty. Ako informuje portál Seredsity, nové nákupné centrum s názvom Prúdy vzniká v časti Stredný Čepeň. Aj vďaka nemu sa má z polyfunkčnej zóny Prúdy postupne stať plnohodnotná a sebestačná štvrť s plnou občianskou vybavenosťou.

Nákupné centrum má mať výmeru 2 900 štvorcových metrov a má byť neodmysliteľnou súčasťou nového bývania v tejto lokalite. Plánované otvorenie je na konci mája 2024, takže už čoskoro.

prúdy
Zdroj: Facebook/Prúdy Sereď – Haus Land

Výber obchodov nepotešil každého

Nákupné centrum Prúdy doplní už úspešne etablovaný supermarket Billa. Obyvatelia Serede a blízkeho okolia by ale radšej uprednostnili iné obchod s potravinami. „Ja by som namiesto Billy prijala Tesco,“ prezradila Zuzana a viacerí ľudia jej v komentároch dali za pravdu.

„A čo tak dať tam ešte Poštu? Domy a ulice pribúdajú a jedna pošta má dokedy stačiť?“ posťažovala sa Tatiana. Niektorým chýba aj športový obchod. Namiesto toho sa ľudia môžu tešiť na drogériu DM, Planeo elektro, obchod s oblečením Sinsay, obľúbený TEDi a tiež na Vesnala lekáreň a GGtabak.

prúdy
Zdroj: Facebook/Prúdy Sereď – Haus Land

Na druhej strane, našlo sa veľa obyvateľov, ktorým toto zloženie obchodov vyhovuje. Tešia sa najmä mamičky, ktoré ocenili príchod obchodov Sinsay a TEDi, kde môžu za dobré ceny nakúpiť veci pre svoje ratolesti.

>  >   Ktoré siete otvoria na Slovensku ďalších 50 supermarketov? Čítajte na druhej strane.