Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel ŠÉF jednej z najziskovejších FIRIEM Slovenska! Nedávno získal prestížne ocenenie RIADITEĽ ROKA

sviečka, úmrtie
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

BRATISLAVA – Smutná správa zo sveta biznisu. Navždy odišiel finančný riaditeľ jednej z najziskovejších spoločností na Slovensku, NAFTA a.s., Szilárd Kása. Vlani v septembri mu udelili prestížne ocenenie Finančný riaditeľ za rok 2022.

O úmrtí informovala stránka CEO a CFO Fórum. “S hlbokým zármutkom a úctou sa lúčime s našim priateľom Szilárd Kása, CFO spoločnosti NAFTA a.s. a držiteľom titulu CFO Roka 2022. Szilárd bol nielen vynikajúci manažér, ale aj priateľ, ktorý v nás zanechal nezmazateľnú stopu,” uviedli na sociálnej sieti.

Ing. Szilárd Kása študoval na Fakulte podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave so zameraním na podnikové financie. V spoločnosti NAFTA pracoval od roku 2003 a od roku 2008 bol ako CFO (finančný riaditeľ) členom jej top manažmentu. NAFTA je súčasťou skupiny EPH (Energetický a průmyslový holding) a venuje sa podzemnému skladovaniu zemného plynu, prieskumu a ťažbe uhľovodíkov.

V roku 2022 sa stal víťazom 15. ročníka súťaže o najlepšieho finančného riaditeľa roka, ktorej vyhlasovateľom je Klub finančných riaditeľov (CFO Club). Ocenenie si počas galavečera prevzal po tom, čo spoločnosť Nafta dosiahla rekordné tržby, ako aj rekordný čistý zisk.

Szilárd Kása spolu so svojím tímom ľudí výrazne prispeli k rastu spoločnosti z lokálneho hráča na jedného z najväčších prevádzkovateľov skladovacích kapacít v Európe. Spoločnosť je okrem Slovenska aktívna aj v Českej republike, Nemecku, Veľkej Británii, Rakúsku, Maďarsku a na Ukrajine.