Regióny Prešov Bardejov Stará Ľubovňa Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrela FUTBALOVÁ LEGENDA! Bol to výnimočný športovec i človek, smútia kolegovia aj blízki

Ilustračné foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

STARÁ ĽUBOVŇA – Jeden z najvýznamnejších hráčov a trénerov Ľubovňa Redfox FC, Tomáš Reľovský (†71), nás navždy opustil. Na sociálnych sieťach sa s ním rozlúčil futbalový klub aj primátor mesta, ktorí naňho spomínajú ako na nekompromisného stopéra i skvelého človeka.

Tomáš Reľovský za svojich aktívneho života reprezentoval svoj futbalový klub a neskôr sa stal trénerom. Aj po tom, čo jeho trénerská kariéra skončila, nechýbal na jedinom zápase. So svojou prezývkou “Metla”, ktorú si vyslúžil pre svoj nekompromisný štýl hry, sa stal legendou v staroľubovnianskom futbale, a dnes za ním smúti celé mesto. V dobe Československa hral Tomáš Metla Reľovský druhú najvyššiu súťaž a v roku 2019 ho mesto Stará Ľubovňa zaradila medzi tri popredné osobnosti tamojšieho športu.

Futbalový klub Ľubovňa Redfox FC venoval Tomášovi Reľovskému dojímavý odkaz. “Tomáš “Metla” Reľovský, legenda nášho klubu “in memoriam”, bude navždy žiť v našich srdciach a v dejinách klubu ako symbol všetkého, čo milujeme na futbale. Jeho príbeh a odkaz sú pre nás všetkých večnou inšpiráciou. Odpočívaj v pokoji, drahý Tomáš. Tvoj príbeh a tvoja láska k futbalu zostanú s nami navždy!” uvádza vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Futbalovej legende venoval odkaz na rozlúčku aj primátor mesta Stará Ľubovňa Ľuboš Tomko: “Odišiel výnimočný futbalista, zaslúžila osobnosť ľubovnianskeho športu a vzácny človek Tomáš Reľovský.

So svojím milovaným otcom sa na sociálnej sieti rozlúčila aj jeho dcéra. “Ocko, taký silný a statočný. Ku každej prekážke si sa staval čelom a bojoval do poslednej chvíle. Nevzdával si sa a humor, ktorý si vždy vytasil je nesmrteľný. Bol si výnimočný človek. Ďakujeme ocko za všetko, budeš nám veľmi chýbať,” uviedla.

Futbalový tím zosnulej futbalovej legendy Tomáša Reľovského
Futbalový tím Tomáša Reľovského. ZDROJ: lms.sk