Žilina Domáce Martin Top

SMUTNÁ SPRÁVA Prehrala najťažší boj! Zomrela veľká ŠPORTOVKYŇA telom i dušou: Dojímavý odkaz brata

sviečka, umrtie
Ilustračná foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

MARTIN – Život je naozaj veľmi nevyspytateľný a nikdy nevieme, kedy a kde príde naša posledná chvíľa. Treba ho žiť naplno a s láskou tak ako športovkyňa a inžinierka Katarína Lamošová, ktorá svojich priateľov, rodinu a blízkych nečakane zo dňa na deň opustila vo veku len 49 rokov. Svojou láskou k životu a nevyčerpateľnou energiou inšpirovala mnohých. Posledné zbohom jej so srdcervúcimi odkazmi cez sociálne siete vysielajú do neba známi aj priatelia.

Slovenská športová scéna prišla o ženu, ktorá telom i dušou milovala pohyb. Katarína Lamošová opustila tento svet dňa 22. 03. 2023 vo veku len 49 rokov, kedy prehrala svoj druhý boj s rakovinou po tom, čo ju pred 5-timi rokmi porazila. Počas svojho života sa venovala behu, bicyklovaniu ale aj otužovaniu. Na jej poslednú možnosť záchrany – imunoterapiu, jej prispeli mnohí známi a priatelia, ale zákerná choroba si ju aj tak navždy zobrala. Jej nečakaný odchod po zdĺhavej liečbe očakával málokto, ako píše Lenka: “Pre Boha, to snáď nieeeee. Toto asi nikto nečakal, teraz po tom všetkom.”

Sociálnymi sieťami sa okamžite začali šíriť posledné odkazy pre Katku, ktoré si už ale neprečíta. “Oslávme život, nie smrť!” začal svoj príspevok na sociálnych sieťach jej brat v duchu priania jeho zosnulej sestry. Svoj status dokončil dojímavými slovami: “Zanechala si stopu v mnohých životoch, inšpirovala, posúvala vpred, jednoducho, SVIETILA SI NA CESTU. Aj mne si ukázala cestu a vďaka Tebe som mohol zachrániť niekoľko životov pre iné rodiny a verím, že ich bude ešte viac, preto Ti z celého svojho srdca ĎAKUJEM.”

Úprimnú sústrasť jej zaželala nielen jej rodina, ale aj vyše 1000 jej priateľov a známych. Komentujúca Zuzka s nádejou v srdci píše: “Katka neodišla, iba sa nebudeme s ňou stretávať. Ju už nič nebolí, nech odpočíva v svätom pokoji. Najbližšej rodine veľa sily v prežití veľkého smútku a následnom, neskôr už pokojnejšom pokračovaní životných ciest so spomienkami na Katku.” Svoje posledné zbohom jej zanechala aj jej spolužiačka a spolupacientka Alexandra, ktorá píše: “Síce som o rok staršia, aj sme sa na onkológii stretli a poznali sa. Bola som s ňou po druhej terapii, teda tej platenej, cítila sa fajn…tak Katka, prajem Ti, odpočívaj v pokoji, teraz Ťa už nič neboli, som rada, za som Ta poznala.”

Katka bola žena s veľmi silnou a inšpirujúcou povahou, bojovníčka, ktorá oslovila ľudí aj cez online priestor, ako hovorí komentujúca Katka: “Osobne sme sa nikdy nestretli, a predsa si mi ukázala ten najlepší spôsob, ako sa postaviť k ťažkému životnému problému a zároveň si ma dokázala podporiť aj o 05:30h. rannej, keď som ti písala o tom, že mám ísť behať, ale som taká unavená, že si ponožku obliekam na hlavu, vtedy si sa na mne veľa smiala. Patrí ti z mojej strany slovo ďakujem.”

Posledné zbohom s nádejou v srdci jej virtuálne poslali aj jej priatelia zo Spartan Training Group Žilina: “Katka naučila si nás, že najdôležitejšie je nevzdávať sa, bojovať, brať život taký, aký je a zobrať si z neho všetku tú radosť a užiť si ho naplno aj napriek nepriaznivému osudu. Naučila si nás žiť pre prítomný okamih, netrápiť sa minulosťou a nebáť sa budúcnosti. Nech nás tvoja sila a bojovnosť inšpiruje v ťažkých chvíľach, pretože ty si to nikdy nevzdala.”

Na záver už len posledné dojímavé zbohom od komentujúcej Ivany: “Tak mi to je veľmi ľúto, Katuška naša milovaná, náš krásny anjelik na Zemi. To ty si nás mnohých naučila, že treba žiť, akoby každý deň mohol byť tým posledným, neodkladať šťastie, lásku, vieru, ani nádej…do budúcna. Tak veľmi si bojovala…chcela…popri bolesti behala…otužovala….milovala život i ľudí, šírila radosť, čistú lásku. Spinkaj sladko a v pokoji, nech Ťa už nič nebolí.”