Regióny Banská Bystrica Žarnovica Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomreli DVE športové LEGENDY a úspešní medailisti! SLOVENSKO prišlo o skvelých PRETEKÁROV

sviečka, úmrtie
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

ŽARNOVICA, BANSKÁ BYSTRICA – Do športového neba odišli hneď dve športové legendy. Vo veku 69 rokov podľahol zákernej chorobe vynikajúci pretekár a jeden z najlepších slovenských plochodrážnikov 70. rokov Ján Danihel. Na posledný odpočinok odišiel aj skvelý bežec a tréner Kamil Škarba. Pod jeho rukami vyrástlo aj mnoho výborných atlétov.

Smutná správa dorazila v stredu večer (20.9) do Žarnovice, za ktorú Ján Danihel odjazdil celú svoju kariéru. Na svojom konte mal veľké úspechy na slovenskej scéne. “V rokoch 1971 až 1979 absolvoval 185 pretekov, pričom v roku 1973 sa stal majstrom Slovenska a v roku 1974 bol 4. najlepším juniorom v Československu, pričom sa dostal aj do širšieho reprezentačného kádra,” píše Speedway Club Žarnovica, ktorý o smutnej správe informoval.

ZDROJ: Speedway Club Žarnovica

Po ťažkom zranení v roku 1979 zanechal aktívnu pretekársku činnosť, no pri plochej dráhe zostal v rôznych pozíciách. Bol jedným z prvých členov novovzniknutého Speedway Clubu Žarnovica a od začiatku pomáhal rôznymi spôsobmi. Posledných desať rokov robil environmentálneho komisára.

Posledná rozlúčka so zosnulým pretekárom sa konala v sobotu 23. septembra vo Zvolene. Speedway Club Žarnovica si uctí túto plochodrážnu osobnosť aj počas plochodrážneho víkendu 7. a 8. októbra spomienkovou akciou.