Šok v NEMOCNICI! Chlapec dostával INFÚZIU v čakárni ležiačky na STOLIČKÁCH: Čo na TO vedenie? Poznáme reakciu

VRANOV NAD TOPĽOU – Fotografia, na ktorej leží malý chlapec s infúziou poležiačky na stoličkách v čakárni, pohoršila na sociálnych sieťach množstvo ľudí. Poznáme reakciu nemocnice. 

Fotografia, na ktorej malý chlapec leží na stoličkách, vznikla túto nedeľu krátko po 18-tej hodine. Pohľad na dieťa vyvolal búrku hnevu a spustil ostré komentáre diskutujúcich na sociálnych sieťach. “Psom sa poskytuje lepšia starostlivosť ako ľuďom. A vo Vranove je to katastrofa. Každý len prachy by hrabal,” napísala Luba. “Hlavne, že si platíme odvody.. a nie malé… Horšie ako zvieratá!  Hanba zdravotníctvu, vláde. Hlavne, že stále pýtajú viac… Strašné! O to horšie, že sú to deti …. Malému prajeme skoré uzdravenie a nech toto už nemusí zažiť on ani jeho rodičia,” komentovala fotku Veronika.

Podľa Anky je vranovská nemocnica na zaplakanie. “Pokiaľ tam človek neurobí cirkus, ale že cirkus, nič sa diať nebude. Týmto pozdravujem interné oddelenie za vašu “úžasnú starostlivosť”. Bodaj by ste si tú vašu starostlivosť zažili na vlastnej koži. Túto prácu ste si vybrali vy, nikto vám ju nenanútil,” napísala. Postup zdravotníkov pritom nezodpovedá našim podmienkam poskytovania zdravotnej starostlivosti.

“Požiar” sa nakoniec rozhodlo hasiť vedenie nemocnice, ktorá sa pacientom ospravedlnila. “Žiaľ, vplyvom viacerých okolností, vysokého náporu detských pacientov, ako aj samotnej diagnózy naši zdravotníci nesprávne „improvizovali“. Za tento moment sa ospravedlňujeme a vedenie už spravilo nápravné opatrenia, aby sa takéto situácie neopakovali. Je potrebné si však uvedomiť, že najmä v letných mesiacoch sú detské pohotovosti a príjmové ambulancie pod tlakom veľkého množstva pacientov,” uviedli v reakcii. Nemocnica dodala, že čiastočne supluje dočasne uzavreté detské oddelenie v Trebišove. “Preto je dôležité zachovať si vzájomnú mieru trpezlivosti a zhovievavosti. Tak zo strany zdravotníkov, ako aj samotných rodičov,” uzavrela vranovská nemocnica.

Viac o téme: chlapec, infúzia, nemocnica, ospravedlnenie, pohoršenie, starostlivosť, Vranov nad Topľou

Súvisiace články