Regióny Skalica Top

ŠOKUJÚCE FOTO Malé dieťa kameňmi ZNIČILO majetok za tisíce eur: Matka sa len PRIZERALA! Týmto jeho vyčíňanie neskončilo

Zdroj: FB/Mesto skalica

SKALICA – Ani teenageri, ani neprispôsobiví občania. Mestská kamera v Skalici odhalila, že za poškodením informačnej tabule za tisíce stojí rodina s malým dieťaťom z neďalekého Holíča. Obyvatelia mesta sú nahnevaní. 

Mestu Skalica sa podarilo identifikovať páchateľov, ktorí 29. februára poškodili informačnú tabuľu v rámci projektu SMART CITY. Tabuľa bolo osadené len na jeseň minulého roka. Mestu tak vznikla škoda za tisíce eur. K incidentu došlo v ranných hodinách, keď sa na “Malom rínku”, teda na skalickom námestí, pohybovala žena s malým chlapcom a dievčaťom. “Zo záznamu jednej z kamier bolo zadokumentované, že maloletý chlapec opakovane hodil kameňmi, ktoré sú umiestnené okolo okrasných drevín, do informačnej elektronickej tabule. Najprv zo zadnej a následne aj z prednej strany,” uvádza na sociálnej sieti mesto Skalica.

“Po tomto incidente „rodinka“ spolu s náhodnou svedkyňou urýchlene z miesta odišli smerom na ulicu Potočná. Tu je na ďalšej z bezpečnostných kamier zaznamenané, že maloletý chlapec na parkovisku pri VÚB banke úmyselne kopol z bočnej strany do zaparkovaného osobného motorového vozidla,” približuje mesto.

Rodinu aj svedkyňu zachytili bezpečnostné kamery. Na nich jasne vidieť, že škodu spôsobil malý chlapec v tmavej bunde. Mestskej polícii v Kremnici sa podarilo zistiť identitu aj adresu osôb, aktuálne už teda prebieha preverovanie vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci. V prípade ženy s deťmi ide o osoby, ktoré žijú v meste Holíč.

Obyvatelia sú nahnevaní až agresívni

Prvé reakcie nahnevaných obyvateľov sa objavili už po oznámení vzniknutej škody. Mnohí reagovali veľmi agresívne. Ihneď po oznámení úspešnej identifikácii páchateľa sa začali objavovať ďalšie pohoršené reakcie obyvateľov. Dospelo to až k tomu, že niektorí vyzývajú nielen na to, aby rodičia zaplatili škodu, ale objavili sa dokonca aj výzvy na fyzické útoky voči rodine.

Mesto dodalo, že vzhľadom na výšku škody, pristúpi k podaniu trestného oznámenia.